Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.26 10:22

Briuselio centre karius užpuolęs ir pašautas teroristas mirė

BNS 2017.08.26 10:22

Briuselio centre peiliu ginkluotas vyras penktadienio vakarą atakavo du patruliavusius karius, vieną iš jų sužeidė, bet buvo pašautas ir mirė nuo žaizdų.

Pareigūnai šį incidentą laiko „teroristine ataka“.

Pasak prokurorų, užpuolikas šaukė „Allahu akbar“ („Dievas visų didžiausias“) ir buvo pašautas karių per incidentą, įvykusį apie 20 val. 20 min. vietos (21 val. 20 min. Lietuvos) laiku Emile`o Jacqmaino bulvare.

„Manome, kad tai yra teroristinė ataka“, – sakė prokuratūros atstovė ir pridūrė, kad užpuolikas „mirė“.

Išpuolis buvo įvykdytas Europoje tvyrant didelei įtampai po praeitą savaitę Ispanijoje surengtos dvigubos atakos, nusinešusios 15 žmonių gyvybių, ir peiliu ginkluoto užpuoliko siautėjimo Suomijoje, kur du žmonės žuvo, o dar aštuoni buvo sužeisti. Atsakomybę už šias atakas prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Vienas iš dviejų Briuselyje užpultų karių buvo „lengvai“ sužeistas, nurodė federaliniai prokurorai, pradėję tyrimą dėl teroro akto.

Anksčiau buvo skelbta, kad nukentėjo abu kariai. Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad užpuolikas yra 30-metis somalietis.

Briuselio meras Philippe`as Close sakė žurnalistams, kad šis incidentas yra „pavienio asmens“ išpuolis.

Kariai Belgijos sostinėje saugo traukinių stotis ir svarbius pastatus nuo 2015 metais įvykdytų Paryžiaus teroro atakų, kai pirmąkart buvo nustatytas jų ryšys su Briuseliu.

Saugumo priemonės Briuselyje buvo sugriežtintos po pernai kovą įvykdytų mirtininkų sprogdintojų atakų Zavantemo oro uoste ir Malbeko metropoliteno stotyje netoli Europos Sąjungos institucijų pastatų. Per tuos išpuolius žuvo iš viso 32 žmonės, dar šimtai buvo sužeisti.

Atsakomybę už šias atakas taip pat prisiėmė IS. Nustatyta, kad jas įvykdė ta pati ekstremistų kuopelė, kuri 2015-ųjų lapkritį organizavo virtinę mirtininkų sprogdintojų ir ginkluotų užpuolikų atakų Paryžiuje, nusinešusių 130 žmonių gyvybių.

Belgijos pareigūnai birželį lengviau atsikvėpė, kai vienas karys nušovė vyrą, mėginusį įvykdyti sprogdinimą vienoje Briuselio traukinių stotyje.

Tarnybos nurodė, kad per tą incidentą buvo nukautas 36 metų marokietis O.Z., o vietos žiniasklaida jį įvardijo kaip Oussamą Zariouh.

Per sužlugdytą ataką Briuselio centrinėje stotyje kiti žmonės nenukentėjo, bet pareigūnai sakė, kad pasekmės galėjo būti skaudžios, jeigu užpuoliko bomba, prikimšta vinių ir dujų balionėlių, būtų detonavusi kaip planuota.

Tas vyras per ataką šaukė „Allahu Akbar“ ir, anot prokurorų, buvo IS šalininkas.

Per reidą įtariamojo namuose Molembeke policija rado sprogmenų. Šis neramus Briuselio rajonas, kuriame gyvena daugiausiai musulmonai, buvo siejamas su kai kuriais neseniai įvykdytais arba planuotais teroristiniais sąmokslais Prancūzijoje ir Belgijoje.

Belgijos kariai ir policija pastaraisiais mėnesiais jau ne kartą buvo tapę ekstremistų išpuolių taikiniais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi