Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.25 14:12

Turkijoje iš pareigų atleista per 900 viešojo sektoriaus darbuotojų

ELTA 2017.08.25 14:12

Remiantis oficialiajame Turkijos leidinyje paskelbtu nepaprastuoju dekretu, šalyje iš pareigų papildomai atleista per 900 viešojo sektoriaus darbuotojų. Tai – naujausia banga valymų, susijusių su nesėkmingu mėginimu 2016-aisiais šalyje įvykdyti perversmą, informuoja naujienų agentūra AFP.

Nuo 2016-ųjų liepos dėl tariamų ryšių su JAV gyvenančiu dvasininku Fethullah Gulenu, kurį Ankara kaltina pučo organizavimu, iš pareigų atleista arba nuo jų laikinai nušalinta per 140 tūkst. žmonių.

Po nesėkmingo bandymo surengti pučą Turkijoje įvedus nepaprastąją padėtį dar per 50 tūkst. žmonių buvo sulaikyta.

Pagal naujausiąjį dekretą, iš viso atleisti 928 žmonės. Tarp jų yra valstybės tarnautojų, dirbančių gynybos, užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministerijose, bei kariškių.

Tačiau dekrete taip pat teigiama, kad į pareigas leista sugrįžti 57 valstybės tarnautojams ir kariškiams iš teisingumo ministerijos ir su ja susijusių institucijų.

Antruoju dekretu Turkijos nacionalinė žvalgybos organizacija (MIT), anksčiau buvusi pavaldi premjerui, susieta su prezidentu. Prezidentas vadovaus ir naujai įkurtai institucijai – Nacionalinei žvalgybos koordinavimo valdybai (MIKK).

Remiantis dekretu, norint pradėti tyrimą MIT vadovo atžvilgiu, tam reikės gauti prezidento Recepo Tayyipo Erdogano leidimą. Be to, šalies vadovas turės patvirtinti bet kokį MIT vadovui pateiktą prašymą liudyti teisme.

Panašu, kad šie žingsniai – dalis priemonių, kurių imamasi plečiant R. T. Erdogano įgaliojimus. Tam pritarta balandžio mėnesį vykusiame referendume.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi