Pasaulyje

2017.08.25 09:04

E. Macrono iškeltas pigios darbo jėgos klausimas skaldo Vidurio Europą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.25 09:04

Prancūzijos vadovas, tęsdamas pirmąją kelionę po Vidurio Europą, Varnoje su Bulgarijos prezidentu ir premjeru tarsis dėl pigios darbo jėgos judėjimo.

Išvakarėse Bukarešte Emmanuelis Macronas pareiškė jau užsitikrinęs, kad Europos Sąjungos Taryboje pakaks balsų dar šiemet sugriežtinti taisykles dėl komandiruotųjų darbuotojų.

Rumunijos prezidentas nenoromis tam pritarė, kai E. Macronas sutiko, kad Rumunijai pagaliau būtų leista prisijungti prie Šengeno erdvės.

Prancūzija piktinasi, kad komandiruotieji darbuotojai, nors tesudaro vieną procentą Bendrijos darbo jėgos, svetur dirba už minimalią algą, o mokesčius moka tėvynėje. Šis klausimas suskaldė Europos Sąjungą: vakaruose tvyro pasipiktinimas dėl pigių atvykusių darbininkų, o rytiečiai nenori būti diskriminuojami.

E. Macronas perspėjo, kad be reformų Bendrija žlugs. Prieš tai jis užsitikrino Slovakijos ir Čekijos paramą griežtinant taisykles. Tuo metu Lenkija ir Vengrija griežtai prieš, ir E. Macronas ten nė nevyksta. Varšuva pakartojo, kad laikysis iki galo.

„Ginsime savo poziciją iki pabaigos, nes tai pozicija, atitinkanti Lenkijos darbininkų interesus. Mano, kaip Lenkijos vyriausybės ministrės pirmininkės, pareiga – pateikti poziciją, ginančią Lenkijos ir jos darbininkų interesus. Kaip visada nutinka, ieškome kompromiso, ir šis procesas dabar kaip tik ir vyksta“, – sakė Lenkijos ministrė pirmininkė Beata Szydlo.