Pasaulyje

2017.08.25 09:45

Artėjant „Zapad“ pratyboms J. Stoltenbergas lankosi Lenkijoje

NATO vadovas penktadienį aplankys Jungtinių Valstijų batalioną, dislokuotą Rytų Lenkijoje prie Lietuvos sienos, artėjant didžiulėms Rusijos pratyboms „Zapad“.

Išvakarėse Varšuvoje Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad NATO tebesvarsto paskutinę minutę gautą Rusijos kvietimą atsiųsti stebėtojus. Baltarusija pakvietė stebėtojus į penkias pratybų dienas, ir NATO siunčia du atstovus. Bet Rusija pakvietė tik į vieną pratybų dieną, ir Aljansas sako, kad Maskva nesilaiko įsipareigojimų dėl pratybų skaidrumo.

J. Stoltenbergas prieš kelias savaites Vašingtone patvirtino, kad santykiai su Rusija kebliausi nuo pat Šaltojo karo pabaigos.  
Prieš metus NATO vadovams sutarus į kiekvieną iš keturių Aljanso priešakinių narių nusiųsti po kovinį batalioną, Jungtinės Valstijos apsiėmė dislokuoti savo karius Lenkijoje, visai netoli Lietuvos sienos. Vadinamąjį „Suvalkų koridorių“ NATO vadai laiko viena silpnųjų vietų, nes užėmus vos 65 kilometrų tarpą tarp Baltarusijos ir Kaliningrado srities, Baltijos šalys būtų atkirstos nuo likusios Aljanso dalies.

Daugiau apie saugumo klausimus – Vykinto Pugačiausko reportaže.