Pasaulyje

2017.08.25 16:25

Išdavė arešto orderį buvusiai Tailando premjerei

Tailando aukščiausiasis teismas prieš trejus metus kariuomenės nuverstai premjerei Yingluck Shinawatrai išdavė arešto orderį.

Pati Y. Shinawatra penktadienį nepasirodė teismo posėdyje išklausyti nuosprendžio byloje dėl aplaidumo, nors palaikyti pirmosios Tailando premjerės moters buvo susirinkę tūkstančiai žmonių.

Advokatas pareiškė, kad buvusi premjerė susirgo, tačiau šaltiniai partijos viduje kalba apie galimą pabėgimą iš šalies į Singapūrą, kur pabėgęs ir jos brolis – taip pat buvęs premjeras.

Tailandas stipriai susiskaldęs į shinawatrus, kuriuos daugiausiai palaiko šalies neturtingieji, ir rojalistus bei kariuomenės elitą, kuris nekenčia shinawatrų ir atsisako užleisti valdžią demokratinėms vyriausybėms.

Kitas teismo posėdis numatytas rugsėjo pabaigoje. Jame kariuomenės nuversta premjerė gali būti išteisinta ir tik sustiprinti savo įtaką, bet gali patekti už grotų 10 metų. Ji kaltinama iššvaisčiusi milijardus dolerių brangiai pirkti ryžius iš valstiečių, kurie visada rėmė ją, o prieš tai – jos brolį, kurį prieš 11 metų taip pat nuvertė kariuomenė.

Kai kariuomenė 2014-aisiais nuvertė Y. Shinawatros vyriausybę, parlamentas uždraudė jai penkerius metus eiti viešas pareigas, bet šiandieninis Aukščiausiojo teismo nuosprendis – jau baudžiamojoje byloje dėl aplaidumo.