Pasaulyje

2017.08.24 21:00

Povandeninio laivo savininkas danas bus teisiamas už tyčinį žurnalistės nužudymą

BNS 2017.08.24 21:00

Danijos prokurorai ketvirtadienį pranešė ketinantys pareikšti kaltinimą dėl tyčinio nužudymo savadarbį povandeninį laivą sukonstravusiam išradėjui Peteriui Madsenui, kuris buvo paskutinis asmuo, matęs gyvą švedų žurnalistę Kim Wall.

Trečiadienį Danijos policija pranešė, kad jūroje netoli Kopenhagos rastas moters torsas priklauso šiai žurnalistei, praėjusią savaitę dingusiai per mįslingą incidentą P. Madseno povandeniniame laive.

„Radus jos palaikus, mes vėliausiai iki rugsėjo 5 dienos kreipsimės į teismą, kad jam būtų skirtas suėmimas dėl kaltinimo tyčiniu nužudymu“, – naujienų agentūrai AFP sakė specialusis prokuroras Jakobas Buch-Jepsenas.

46 metų išradėjas buvo sulaikytas rugpjūčio 12 dieną. Tada jam buvo pareikšti kaltinimai dėl nužudymo per neatsargumą.

Prokurorai turi iki rugsėjo 5 dienos kreiptis į teismą su prašymu pratęsti jo sulaikymą.

P. Madsenas kategoriškai neigia jam pateiktus kaltinimus. Jis tvirtina, kad povandeniniame laive įvyko „nelaimė, dėl kurios mirė Kim Wall; tada jis ją palaidojęs jūroje – nežinomoje vietoje Kiogės įlankoje“ į pietus nuo Kopenhagos.

Kopenhagos policija, surengusi intensyvias 30-metės K.Wall paieškas, pirmadienį paskelbė radusi Kiogės įlankoje moters torsą.

Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje buvo pranešta, kad prie torso be galvos buvo pritvirtintas metalo gabalas, „tikriausiai siekiant jį nuskandinti“.

Kopenhagos policijos tyrėjas Jensas Moelleris Jensenas žurnalistams sakė, kad povandeninio laivo viduje buvo rasta kraujo pėdsakų, sutapusių su K. Wall DNR.

AFP/Scanpix nuotr.

K. Wall dirbo kaip laisvai samdoma žurnalistė; ji rašė tokiems leidiniams kaip „The Guardian“ ir „The New York Times“. Niujorke ir Kinijoje gyvenusi moteris buvo baigusi Kolumbijos žurnalistikos aukštąją mokyklą.

Rugpjūčio 10-osios vakarą keli žmonės matė K. Wall ir P. Madseną plaukiančius kartu 18 metrų ilgio povandeniniu laivu vandenyse netoli Kopenhagos. Internete taip pat buvo paskelbta nuotraukų, kuriose besišypsanti reporterė matoma su P. Madsenu.

Žurnalistei negrįžus namo, buvo paskelbta, kad dingo pats povandeninis laivas, tačiau gelbėtojai kitą dieną jį aptiko Kiogės įlankoje, maždaug už 50 km nuo Danijos sostinės.

Netrukus po to, kai buvo surastas, laivas nuskendo, bet jo kapitonas buvo išgelbėtas.

Policija teigė mananti, kad P. Madsenas „tyčia“ nuskandino savo laivą. Laivą suradę jūros dugne ir pargabenę į krantą pareigūnai jį apieškojo, tačiau moters palaikų ten nebuvo.