Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.24 16:43

Pastebimas migrantų antplūdžio į Graikijos salas padidėjimas

ELTA 2017.08.24 16:43

Europos Komisijos (EK) teigimu, jai yra žinoma apie išaugusį iš Turkijos į Graikijos salas atvykstančių migrantų skaičių, tačiau EK nesileido į spėliones, kas galėjo nulemti migrantų antplūdžio padidėjimą, rašo „EUobserver“.

Savaitgalį apie 650 migrantų išsilaipino Lesbo, Chijo ir Samo salose. Tuo tarpu antradienį į Graikijos Chijo, Koso, Leros ir Samo salas atvyko beveik 400 migrantų.

Pernai Europos Sąjunga (ES) ir Turkija susitarė, kad Turkija stabdys migrantų srautus, tačiau vėliau itin pablogėjo jų tarpusavio santykiai.

2015 metais suaktyvėjus konfliktams kai kuriose Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalyse, smarkiai padaugėjo migrantų, atvykstančių į Europą iš šių regionų. Viduržemio jūros maršrutas yra pagrindinis migrantų gabenimo į ES kelias, antras pagal svarbą maršrutas eina per Balkanus.

Kaip anksčiau pranešė Tarptautinė migracijos organizacija (TMO), nuo šių metų pradžios Viduržemio jūra į Europą atvyko daugiau kaip 120 tūkstančių migrantų ir pabėgėlių. Mėgindami pasiekti Europos krantus, daugiau kaip 2,3 tūkstančio žmonių žuvo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi