Pasaulyje

2017.08.24 16:25

Po balsavimo už „Brexit“ smarkiai išaugo išvykstančių ES piliečių skaičius

BNS2017.08.24 16:25

Didžiajai Britanijai nubalsavus už „Brexit“, iš jos išvykstančių Europos Sąjungos piliečių skaičius per 12 mėnesių iki kovo pabaigos smarkiai išaugo – iki 122 tūkst. žmonių.

Šis padidėjimas yra didžiausias pastarąjį dešimtmetį.

Minėtas išvykusiųjų skaičius yra 33 tūkst. didesnis nei ankstesniais metais, ketvirtadienį paskelbė Nacionalinės statistikos biuras (ONS).

Britanija už išstojimą iš ES nubalsavo per referendumą 2016 metų birželį, po kampanijos, per kurią vienas svarbiausių klausimų buvo imigracijos iš ES mažinimas.

Ypač padaugėjo išvykstančių aštuonių valstybių, kurios į ES įstojo 2004 metais, piliečių. Išvykusių Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos ir Slovėnijos piliečių buvo 17 tūkst. daugiau.

Aštuoniais tūkstančiais padaugėjo išvykusių Bulgarijos ir Rumunijos, kurios į Bendriją įstojo 2007 metais, piliečių.

Imigracija iš ES taip pat sumažėjo 19 tūkst. – iki 248 tūkst. žmonių.

Šie rezultatai „rodo, kad referendumo dėl ES rezultatas gali veikti žmonių sprendimą migruoti į Jungtinę Karalystę ir iš jos“, sakė ONS tarptautinės migracijos statistikos skyriaus vadovė Nicola White.

Londono karališkojo koledžo profesorius Jonathanas Portesas sakė, kad naujausi statistiniai duomenys „bent iš dalies“ atspindi balsavimo už „Brexit“ poveikį.

Britanija ir ES šiuo metu derasi dėl būsimo statuso maždaug 3,2 mln. Britanijoje gyvenančių ES piliečių ir maždaug milijonui Bendrijoje gyvenančių britų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.