Pasaulyje

2017.08.24 13:00

Maskva: Rusijos ambasadorius Sudane mirė nuo širdies smūgio

BNS2017.08.24 13:00

Rusijos ambasadorius Sudane, rastas negyvas baseine savo rezidencijoje Chartume, mirė nuo širdies smūgio, ketvirtadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Diplomatui buvo 62 metai.

„Viskas įvyko apie 18 val. vietos (ir Lietuvos) laiku. Rusijos ambasadorius buvo rastas savo rezidencijoje su stipraus širdies smūgio požymiais“, – žurnalistams sakė ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Sudano pareigūnai apie Mirgajaso Širinskio mirtį pranešė trečiadienio vakarą. Jų teigimu, pirminis tyrimas parodė, kad diplomatas mirė natūralia mirtimi.

M. Širinskis yra jau ketvirtas pareigas einantis rusų ambasadorius, miręs per pastaruosius metus. Šiemet sausį mirė Rusijos ambasadorius Indijoje Aleksandras Kadakinas, o vasarį – ilgametis Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų Vitalijus Čiurkinas.

Pernai gruodį Rusijos ambasadorių Turkijoje nušovė ginkluotas užpuolikas.

Ambasados darbuotojai iškvietė greitosios pagalbos medikus, bet „M. Širinskio jau nebebuvo galima išgelbėti“, pridūrė M. Zacharova.

Jis buvo „puikus profesionalas“, teigė ji.

„Jis paskyrė savo gyvenimą diplomatijai. Reiškiame nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems“, – sakė Rusijos URM atstovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.