Pasaulyje

2017.08.24 09:44

Išaugo taifūno Hato aukų skaičius

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2017.08.24 09:44

Pietų Kinijoje siaučiantis taifūnas „Hato“ nusinešė mažiausiai 16 gyvybių, informavo pareigūnai ir valstybinė žiniasklaida.

„Hato“ – smarkiausias taifūnas, smogęs Kinijos teritorijai per pastaruosius 53 metus. Antradienį vėjo gūsių greitis kai kur siekė 160 km per valandą.

Makao pareigūnai nurodė, kad šioje autonominėje teritorijoje žuvo aštuoni žmonės, o dar 153 buvo sužeisti. Taifūnas regione sukėlė didžiulių potvynių, be elektros liko tūkstančiai gyventojų, o smarkus vėjas ir liūtys talžė namų duris ir langus.

Makao įstatymų leidėjas Jose Pereira Coutinho teigė, kad „žmonės tiesiog plaukė; jie prašė pagalbos. Nebuvo valčių. Vanduo pakilo labai staigiai“.

Valstybinis transliuotojas CCTV nurodė, kad kaimyninėje pietinėje Guangdongo provincijoje audra irgi nusinešė mažiausiai aštuonias žmonių gyvybes. Dar apie 27 tūkst. gyventojų buvo evakuoti, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Vienu metu be elektros buvo likę beveik 2 mln. namų ūkių.

CCTV pranešė, kad žemyninėje dalyje keturi žmonės žuvo Džuhajuje, trys – Džongšane ir vienas – Dziangmene.

Šalia Makao esančiame Džuhajuje sugriauta apie 275 namai. Taifūno padaryta žala vertinama 5,5 mlrd. juanių (700 mln. eurų), rašo valstybinis internetinis laikraštis „Beijing News“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt