Pasaulyje

2017.08.23 20:31

Vokietijos prezidentas: atėjo metas parodyti ES piliečiams Bendrijos jiems teikiamą naudą

BNS 2017.08.23 20:31

Latvijos sostinėje viešintis Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris pareiškė, kad atėjo metas imtis veiksmų parodyti Europos Sąjungos piliečiams Bendrijos jiems teikiamą naudą.

Tai Vokietijos vadovas sakė per spaudos konferenciją po susitikimo su Latvijos prezidentu Raimondu Vėjuoniu.

Pasak F.-W. Steinmeierio, susitikime buvo aptarti iššūkiai, su kuriais šiuo metu susiduria ES.

„Kol kas anksti sakyti, kad Europą užklupusi krizė baigėsi, tačiau pastaruoju metu pastebima vis daugiau teigiamų tendencijų“, – sakė prezidentas.

„Nebeturime laiko toliau kalbėti apie reformas. Turime imtis veiksmų parodyti ES piliečiams Bendrijos jiems teikiamą naudą“, – pažymėjo jis.

F.-W. Steinmeieris taip pat pabrėžė, jog labai vertina tai, kad Latvija migracijos, saugumo, ekonomikos augimo ir kitais Bendrijai svarbiais klausimais laikosi tokios pat pozicijos kaip Vokietija.

Vokietijos prezidentas sakė, kad jam malonu grįžti į Rygą rugpjūčio 23-iąją – daugeliui žmonių „jautrią dieną“, kai minimos 1939 metų Molotovo-Ribbentropo pakto ir 1989-ųjų Baltijos kelio metinės.

Pasak F.-W. Steinmeierio, jo šalis puikiai supranta Latvijos ir kitų Baltijos valstybių nerimą dėl besikeičiančios saugumo situacijos regione, ypač po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

Dėl šios priežasties Vokietija buvo tarp pirmųjų šalių, paskelbusių apie savo pasiryžimą prisidėti prie pastangų stiprinti saugumą regione, sakė jis.

Latvijos prezidentas savo ruožtu taip pat atkreipė dėmesį į F.-W. Steinmeierio vizito datos simbolinę reikšmę.

„Vokietija neabejotinai yra Latvijos strateginė partnerė daugelyje sričių, įskaitant ES, NATO, taip pat regioninius ir tarptautinius forumus“, – sakė R. Vėjuonis.

„Kalbėjome apie įvyksiančias Rusijos ir Baltarusijos pratybas „Zapad 2017“. Labai vertinu Vokietijos paramą pastangoms sustiprinti Baltijos regiono saugumą pasiunčiant savo karius į Lietuvoje dislokuotą NATO bataliono kovinę grupę ir dalyvaujant NATO oro policijos misijoje“, – sakė Latvijos prezidentas.

Prieš vizitą Rygoje F.-W. Steinmeieris lankėsi Estijoje, o ketvirtadienį ir penktadienį viešės Lietuvoje.