Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.23 19:10

Turkija kaltina Vokietijos diplomatijos vadovą rasistų ir ultradešiniųjų retorika

BNS 2017.08.23 19:10

Turkijos Europos Sąjungos reikalų ministras Omeras Celikas trečiadienį apkaltino Vokietijos diplomatijos vadovą Sigmarą Gabrielį savo pareiškimuose apie diplomatinę krizę tarp Ankaros ir Berlyno mėgdžiojant „kraštutinius dešiniuosius ir rasistus“.

„S. Gabrielis nedaro originalių pareiškimų. Jis kalba „kopijuodamas“ ultradešiniuosius ir rasistus“, – rašė O. Celikas vienoje iš 29-ių socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtų žinučių, kuriose pažėrė kritikos S. Gabrieliui ir Austrijos užsienio reikalų ministrui Sebastianui Kurzui.

„Matyti, kad Vokietijos užsienio reikalų ministras pasiekė pabėgėlių priešo ir rasistinės politikos simbolio – Austrijos užsienio reikalų ministro – lygį“, – rašė O. Celikas kitoje žinutėje.

Austrija, kaip ir Vokietija, yra įsivėlusi į rimtą diplomatinį konfliktą su Turkija.

Praėjusį mėnesį Viena uždraudė į šalį atvykti Turkijos ekonomikos ministrui Nihatui Zeybekci, planavusiam dalyvauti mitinge, skirtame paminėti pirmąsias sužlugdyto bandymo įvykdyti perversmą metines.

Pasak O. Celiko, „rasistų, fašistų ir islamo priešų“ išpuoliai prieš Turkiją arba jos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą Ankarai „nieko nereiškia“.

Turkijos ministras kaltino S. Gabrielį bandant „sabotuoti“ Turkijos ir ES santykius ir „siunčiant rasistams žinutę: jūs esate teisūs“.

S. Gabrielis antradienį pareiškė, kad aštrus Turkijos vadovo tonas „veikiausiai paskatino kai ką pamėginti pagrasinti mano žmonai ir ją persekioti“.

Kol kas nematyti jokių tarp Ankaros ir Berlyno tvyrančios įtampos atoslūgio ženklų. Abi šalys toliau svaidosi griežtais pareiškimais, kurių pastebimai padaugėjo po Turkijos lyderio praėjusios savaitės pasisakymų.

R. T. Erdoganas praėjusią savaitę paragino Vokietijos turkus rugsėjo 24 dieną vyksiančiuose visuotiniuose rinkimuose nebalsuoti už kanclerės Angelos Merkel Krikščionių demokratų sąjungą (CDU), jos koalicijos partnerius socialdemokratus (SPD) bei žaliuosius, pavadinęs šias politines jėgas „Turkijos priešais“.

S. Gabrielis pasmerkė šį Turkijos prezidento pareiškimą kaip „precedento neturintį kišimąsi“ į Vokietijos vidaus reikalus.

S. Kurzas sekmadienį taip pat pasmerkė „nuolatinį R. T. Erdogano kišimąsi į kitų šalių vidaus reikalus“, leisdamas suprasti, kad Vokietija yra ne vienintelė šalis, į kurios politiką kišasi Ankara.

Turkija nuolat kaltina Vokietiją, kurioje gyvena 3 mln. etninių turkų, kad ji suteikia prieglobstį kurdų kovotojams, nepavykusio perversmo organizatoriams ir teroristams.

Savaitgalį R. T. Erdoganas griežtai užsipuolė S. Gabrielį pareikšdamas, kad ministrui derėtų „žinoti savo ribas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi