Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.23 14:09

Teismas 2015 m. neleido išsiųsti imamo, kuris vėliau suplanavo teroro aktą Barselonoje

ELTA 2017.08.23 14:09

Ispanijos teisėjas Pablo de la Rubia 2015 metais panaikino sprendimą išsiųsti iš šalies Maroko pilietį Abdelbakį Es Satty, kuris vėliau suplanavo teroro aktą Barselonoje.

Tai trečiadienį pranešė laikraštis „El Mundo“.

Leidinio duomenimis, prieš dvejus metus teisėjas nusprendė, kad marokietis nekelia „realaus pavojaus“ ir deda pastangas „integruotis į Ispanijos visuomenę“. A. Es Satty 2010 metais buvo sulaikytas už narkotikų prekybą. 2012 metais jis buvo nuteistas ketverius metus kalėti.

Bet marokietis atliko tik dalį skirtos bausmės ir 2014 metų balandį išėjo iš kalėjimo. Ispanijos Kasteljono provincijos valdžia siekė, kad A. Es Satty būtų išsiųstas iš šalies ir kad jam penkerius metus būtų uždrausta įvažiuoti į Ispaniją. Tačiau marokiečio gynyba apskundė sprendimą dėl išsiuntimo.

Kaip jau buvo pranešta, A. Es Satty žuvo naktį iš rugpjūčio 16-osios į 17-ąją per sprogimą gyvenamajame name Alkanare, kur teroristai gamino bombas, naudodami dujų balionus.

Rugpjūčio 17-ąją turistų pamėgtoje Ramblos gatvėje Barselonoje furgono vairuotojas tyčia rėžėsi į praeivius. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė teroristinė „Islamo valstybės“ grupuotė. Vėliau Katalonijos policija Kambrilso kurorte regiono pietuose nukovė penkis teroristus, mėginusius surengti teroro aktą, analogišką tam, kuris buvo įvykdytas Barselonoje.

Naujausiais duomenimis, Katalonijoje teroro aktų aukomis tapo 15 žmonių, daugiau kaip 130 buvo sužeisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi