Pasaulyje

2017.08.23 14:49

Pietų Kinijai smogęs taifūnas pareikalavo mažiausiai trijų žmonių gyvybių

BNS 2017.08.23 14:49

Pietų Kiniją trečiadienį užgriuvęs smarkus taifūnas „Hato“ nusinešė mažiausiai trijų žmonių gyvybes lošimų namų rojuje Makao, pranešė pareigūnai.

Makao vyriausybės informacijos biuro pranešime sakoma, kad 30, 45 ir 62 metų vyrai žuvo parkritę arba per kitokius incidentus, susijusius su smarkiomis liūtimis ir gūsingais vėjais. Dar mažiausiai du žmonės laikomi dingusiais.

„Hato“ praslinko maždaug už 60 km nuo Kinijos finansų centro Honkongo, esančio netoli Makao.

Kinijos meteorologijos tarnybos pranešime sakoma, kad audra apie vidurdienį vietos laiku pasiekė sausumą ties Džuhajumi kaimyninėje Guangdongo provincijoje.

Laukiant audros tūkstančiai žmonių buvo evakuoti iš pakrančių rajonų, pranešė Kinijos oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

Honkonge ir Makao pranešama apie potvynius ir nutrūkusį elektros tiekimą.

Taifūnas judėjo link pagrindinėje Kinijos teritorijos dalyje esančios Perlo upės (Džudziango) deltos vakarinės pusės.

Meteorologai pirmą kartą per penkerius metus išplatino aukščiausio 10 laipsnio uraganų pavojaus signalą.

Iki vidurdienio „Hato“ vėjų greitis sustiprėjo iki 126 km per val., o gūsių greitis kai kuriose atokesnėse salose siekė 207 km per valandą.

Dėl meteorologų perspėjimo buvo uždarytos firmos, vyriausybės įstaigos, mokyklos ir teismai; prekybą sustabdė vertybinių popierių birža. Paprastai judrios šio Azijos finansų centro gatvės ištuštėjo.

Oro bendrovės atšaukė 450 skrydžių, keltų operatoriai nutraukė susisiekimą su priemiesčiais, netoliese esančiu Kinijos lošimo centru Makao ir Perlų upės deltos miestais.

„Hato“ vartė medžius, šiukšlių dėžes, daužė dangoraižių langus, o jų šukės krito į gatves.

10-o laipsnio signalas nuo 1946 metų buvo paskelbtas iš viso tik 15 kartų – vidutiniškai tik per vieną iš 72 audrų, nurodė Honkongo observatorija. Praėjusį kartą toks signalas buvo paskelbtas dėl taifūno „Vicente“ 2012 metais.

Observatorija perspėjo gyventojus būti pasirengusius itin smarkiems vėjams, potvyniui ir nuoslankoms ir patarė nebūti žemai esančiuose rajonuose, nes audra gali sukelti didelį jūros potvynį. Gatves mieste ir pajūrio kaimuose užliejo pakrantes talžančios bangos, rodo vietos televizijos reportažas.

Buvo sustabdytas traukinių eismas, žvejų laivai grįžo į uostus, daugiau kaip 4 tūkst. žuvų augintojų ir jų šeimų narių grįžo į krantą, sakoma pranešime.

Pietų Kinijos jūroje prognozuojamos iki 10 m aukščio bangos, nurodė agentūra.