Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.23 11:41

Policija: prie Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso dingusiai švedų žurnalistei

BNS 2017.08.23 11:41

Jūroje netoli Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso Švedijos žurnalistei Kim Wall, praeitą savaitę dingusiai per mįslingą incidentą privačiame povandeniniame laive, trečiadienį pranešė Danijos policija.

„DNR atitinka“, – sakoma policijos „Twitter“ žinutėje.

Povandeninio laivo „UC3 Nautilus“ konstruktorius ir savininkas – 46 metų Peteris Madsenas – anksčiau tvirtino, kad pastarąjį kartą matė K.Wall, kai išleido ją iš laivo vienos salos Kopenhagoje pakraštyje rugpjūčio 10 dieną po pasiplaukiojimo, per kurį jis šiai reporterei davė interviu.

Tačiau vėliau vyras, kuriam anksčiau buvo pateikti kaltinimai dėl nužudymo per neatsargumą, „policijai ir teismui sakė, kad povandeniniame laive įvyko nelaimė, dėl kurios mirė Kim Wall; tada jis ją palaidojęs jūroje – nežinomoje vietoje Kiogės įlankoje“ į pietus nuo Kopenhagos, nurodė policija.

Kopenhagos policija, surengusi intensyvias 30-metės K. Wall paieškas, vėliau pirmadienį paskelbė radusi Kiogės įlankoje moters torsą.

Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje buvo pranešta, kad prie torso be galvos buvo pritvirtintas metalo gabalas, „tikriausiai siekiant jį nuskandinti“.

Kopenhagos policijos tyrėjas Jensas Moelleris Jensenas žurnalistams sakė, kad povandeninio laivo viduje buvo rasta kraujo pėdsakų, sutapusių su K. Wall DNR.

Rugpjūčio 10-osios vakarą keli žmonės matė K. Wall ir P. Madseną plaukiančius kartu 18 metrų ilgio povandeniniu laivu vandenyse netoli Kopenhagos. Internete taip pat buvo paskelbta nuotraukų, kuriose besišypsanti reporterė matoma su P. Madsenu.

Žurnalistei negrįžus namo, buvo paskelbta, kad dingo pats povandeninis laivas, tačiau gelbėtojai kitą dieną jį aptiko Kiogės įlankoje, maždaug už 50 km nuo Danijos sostinės.

Netrukus po to, kai buvo surastas, laivas nuskendo, bet jo kapitonas buvo išgelbėtas.

Policija teigė mananti, kad P. Madsenas „tyčia“ nuskandino savo laivą. Laivą suradę jūros dugne ir pargabenę į krantą pareigūnai jį apieškojo, tačiau moters palaikų ten nebuvo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi