Pasaulyje

2017.08.22 14:54

Lenkija stiprins gynybinius pajėgumus, siūlydama karinį parengimą studentams

BNS 2017.08.22 14:54

Lenkijos gynybos ministerija pranešė pradedanti naują nacionalinių gynybinių pajėgumų stiprinimo programą, siūlydama universitetų studentams dalyvauti savanoriškoje karinio parengimo programoje.

Varšuva deda pastangas sustiprinti šalies gynybos pajėgumus, padidėjus nerimui dėl šalies saugumo dėl aktyvesnių Rusijos karinių veiksmų. Lenkija modernizuoja savo karinę techniką ir didina kariuomenės narių skaičių.

Vykdant programą „Akademijos legionas“ tikimasi per šiuos akademinius metus suteikti teorinį ir praktinį karinį parengimą maždaug 10 tūkst. savanorių studentų.

Gynybos ir švietimo pareigūnai atitinkamą susitarimą dėl šių mokymų pasirašė pirmadienį, likus vos kelioms savaitėms iki Baltarusijos ir Rusijos bendrų stambaus masto karinių pratybų Baltarusijoje.

Lenkija taip pat kuria naujas savanoriškas Teritorinės gynybos pajėgas, kurias 2019 metais jau turėtų sudaryti 53 tūkst. savanorių.

Šios pajėgos bus panašios į JAV nacionalinę gvardiją; jas sudarys karinį parengimą įgiję civiliai. Kartu su kitomis priemonėmis jos turėtų atgrasyti Rusiją nuo mėginimo Lenkijoje pakartoti scenarijų, išmėgintą Rytų Ukrainoje, kurios teritorijos buvo užimtos infiltruojant kovotojus.