Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.22 12:43

Talibanas: Afganistanas taps amerikiečių „kapinėmis“

BNS 2017.08.22 12:43

Talibanas antradienį perspėjo Jungtines Valstijas, kad Afganistanas joms taps „kapinėmis“, reaguodamas į JAV vadovo Donaldo Trumpo sprendimą pasiųsti į šią karo nuniokotą šalį dar tūkstančius karių.

„Jei Amerika neišves savo karių iš Afganistano, greitai Afganistanas taps dar vienomis šios XXI amžiaus supervalstybės kapinėmis“, – pareiškė Afganistano talibų atstovas Zabihullah Mujahidas.

Jis pridūrė, kad JAV turėtų svarstyti pasitraukimo strategiją, „užuot tęsusios karą“.

„Kol mūsų žemėje bus bent vienas JAV karys ir tęs karą su mumis, mes su didele kovine dvasia tęsime savo džihadą“, – teigė jis.

D. Trumpas vėlų pirmadienį, pirmąkart kreipdamasis į tautą kaip kariuomenės vyriausiasis vadas, atsisakė pažado staigiai užbaigti ilgiausiai trunkantį Amerikos karą, visgi konkrečių detalių jis nenurodė.

Jis teigė padaręs išvadą, kad „staigaus pasitraukimo pasekmės yra nuspėjamos ir nepriimtinos“. Pasak jo, tokiu atveju atsiradusį vakuumą „nedelsdami užpildytų“ teroristai.

Nors JAV prezidentas nenurodė tikslaus karių skaičiaus, aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnai sakė, kad gynybos sekretoriui jis jau liepė Afganistane papildomai dislokuoti iki 3 900 karių.

Kiek anksčiau Z. Mujahidas tokią strategiją pavadino miglota ir nesiūlančia „nieko naujo“.

„Dabar galiu jums pasakyti, kad jo kalboje nebuvo nieko nauja, ir tai buvo labai neaišku“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Vienas aukšto rango Talibano vadas AFP sakė, kad D. Trumpas tiesiog laikosi „arogantiško elgesio“ linijos, sekdamas buvusių JAV vadovų, tokių kaip George`as W. Bushas pėdomis.

„Jis tiesiog švaisto Amerikos karius. Žinome, kaip ginti savo šalį. Tai nieko nepakeis, – sakė jis telefonu iš nežinomos vietovės. – Šiame kare dalyvauja ištisos kartos; nesame įbauginti; esame budrūs ir kariausime iki paskutinio atodūsio.“

Jis pridūrė, kad tas JAV prezidento pranešimas įrodė, jog dabartinė Afganistano vyriausybė „yra JAV marionetė“.

Talibai savo ketinimus pademonstravo praėjus kelioms minutėms po D. Trumpo kalbos – vėlų pirmadienį jie paleido raketą, kuri nukrito netoli JAV ambasados Kabule miesto diplomatiniame rajone. Apie nukentėjusiuosius nepranešama.

JAV prezidentas taip pat griežtai kritikavo JAV sąjungininką Pakistaną, suteikiantį „chaoso agentams“ saugų prieglobstį.

Vienas aukšto rango pareigūnas iš Talibano sąjungininkų Haqqani (Hakanių) klano, kaip įtariama, jau seniai palaikančio ryšius su šešėliniu Pakistanu kariškių isteblišmentu, AFP sakė, kad D. Trumpas „įrodė, kad tai yra kryžiaus žygis“.

„Jo pareiškimas įrodė, kad jis nori eliminuoti visą musulmonų bendruomenę“, – teigė jis.

Praėjusią savaitę Talibanas viešame laiške perspėjo JAV prezidentą nebesiųsti daugiau karių į Afganistaną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi