Pasaulyje

2017.08.21 16:01

Australijos Katalikų Bažnyčia perspėja savo darbuotojus dėl homoseksualų santuokų

BNS 2017.08.21 16:01

Vienas svarbiausių Australijos Katalikų Bažnyčios pareigūnų perspėjo tūkstančius savo pavaldinių, kad toleruos tik tradicines pažiūras į santuoką.

Šie komentarai nuskambėjo šaliai ruošiasi dėl homoseksualų santuokų įteisinimo rengiamam kitą mėnesį prasidėsiančiam plebiscitui, per kurį bus balsuojama paštu.

Po daugybės metų įtemptų politinių diskusijų Australijoje rugsėjį pagaliau bus surengtas visuotinis referendumas, kurio rezultatai tebus patariamojo pobūdžio. Premjero Malcolmo Turnbullo vyriausybės planuose jau seniai yra santuokų lygybės klausimas, bet valdantiesiems jo niekaip nepavyksta išspręsti.

Apklausos rodo, kad dauguma australų pritaria santuokų lygybei, be to, tokią poziciją palaiko ir nemažai įvairių partijų atstovų.

Tačiau nepritarimo homoseksualų santuokoms neslepia dešiniojo sparno vyriausybės frakcijos ir aukšto rango Bažnyčios pareigūnai.

Melburno arkivyskupas Denisas Hartas šeštadienį perspėjo, kad Australijos Katalikų Bažnyčios darbuotojai rizikuos savo darbo vietomis, jei nesilaikys tradicinės santuokos apibrėžimo, pagal kurį pripažįstama tik vyro ir moters sąjunga.

„Noriu labai įtaigiai pasakyti, jog mūsų mokyklos, mūsų parapijos egzistuoja, kad mokytų katalikiško santuokos supratimo“, – sakė jis dienraščiui „The Sydney Morning Herald“.

„Bet kokie priešingai veikiantys žodžiai ar veiksmai turėtų būti labai rimtai vertinami“, – pridūrė dvasininkas.

Jo komentarai buvo suprasti kaip grasinimas atleisti bažnyčių darbuotojus, jeigu jie sutuoktų tos pačios lyties asmenų porą.

Australijos Bažnyčia turi 180 tūkst. darbuotojų, įskaitant mokytojus, gydytojus ir slaugytojus bei paslaugas bendruomenėms teikiančius asmenis, rodo Australijos katalikiškos darbo santykių tarybos duomenys.

„Iš mūsų mokytojų, mūsų parapijų darbuotojų tikimasi, kad jie išlaikys katalikišką tikėjimą ir mūsų įsitikinimus apie santuoką“, – pridūrė D. Hartas.

„Žmonės turi matyti žodžiuose ir pavyzdžiuose, kad mūsų mokymas apie santuoką yra pabrėžiamas“, – pridūrė jis.

Australijos premjeras M. Turnbullas, atvirai palaikantis homoseksualų santuokų legalizavimą, kovoja su tam nepritariančia stovykla savojoje Liberalų partijoje. Visgi pats ministras pirmininkas oficialiai nėra prisidėjęs prie santuokų lygybės idėjos šalininkų.

Tuo tarpu buvęs Australijos premjeras, konservatyvių pažiūrų Tony Abbottas, taip pat stovintis liberalų, nenorinčių įteisinti homoseksualų santuokų, priešakyje, iš savo partijos atstovų sulaukė kritikos už tai, kad esą gilina diskusijas siekdamas pakenkti „religijos laisvei“.

Opozicinė leiboristų partija, palaikoma daugelio homoseksualų teisių gynėjų, pritartų laisvam parlamentarų balsavimui, nepriklausomai nuo jų partijų politikos.

Opozicijos teigimu, nacionalinis balsavimas kainuotų pernelyg brangiai, suskaldytų visuomenę bei pasmerktų homoseksualus ir jų artimuosius kęsti neapykantą kurstančias kalbas. Visgi opozicijos atstovai atvirai agituoja australus balsuoti už homoseksualų porų santuokų įteisinimą.

„Turėjome tiesiog balsuoti parlamente, bet jei turėsime šį balsavimą, nedrumskime vandens, nepainiokime šių klausimų mėgindami įmesti visas problemas, įskaitant ir buitines“, – pirmadienį sakė leiboristų lyderis Billas Shortenas, kai buvo paklaustas apie religijos laisvę.

„Tai neteisinga, ir manau, kad tai menkina šiuos debatus “, – pridūrė jis.

Santuokų lygybės idėjos šalininkai dėl pasiūlymo balsuoti paštu teisme kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą. Jie tvirtina, kad jį rengianti vyriausybė gali viršyti įstatymų vykdomosios valdžios įgaliojimus.