Pasaulyje

2017.08.21 17:27

Teroro išpuolių Katalonijoje aukų padaugėjo iki 15-os

BNS2017.08.21 17:27

Ispanijoje praeitą savaitę įvykdytų teroro atakų aukų skaičius padidėjo iki 15, pirmadienį pranešė Katalonijos regiono vidaus reiklų ministras Joaquimas Fornas.

Ministras žurnalistams sakė, kad su šiais išpuoliais buvo susietas vienas žmogus, rastas nudurtas automobilyje prie Barselonos miesto.

„Didiname aukų skaičių nuo 14 iki 15 – įtraukiame auką automobilyje, rastame San Žusto“ priemiestyje, nurodė J. Fornas.

Auka įvardyta kaip Pau Perezas, Ispanas iš Vilafranka el Penedeso miesto, esančio maždaug už 65 km nuo Barselonos.

Jis rastas negyvas su durtinėmis žaizdomis automobilyje „Ford Focus“, ketvirtadienį prasiveržusiame pro policijos užkardą, įrengtą pareigūnų po anksčiau Barselonos centre įvykdyto 13 žmonių gyvybių nusinešusio išpuolio.

Automobiliui pravažiavus užkardą ir sužeidus vieną pareigūną, policininkai pradėjo šaudyti į mašiną, bet ji nuvažiavo.

Policijai radus šį automobilį iš pradžių manytą, kad jame rastas vyras žuvo nuo policijos kulkų, bet vėliau tyrėjai nustatė, kad jis nudurtas.

J. Fornas pirmadienį paskelbė, kad incidentas susijęs su išpuoliu Barselonoje.

Policijos nuomone P. Perezas nudurtas Youneso Abouyaaqoubo. Pastarasis, kaip įtariama, vairavo mikroautobusą, įsirėžusį į pėsčiuosius per minėtą išpuolį Barselonos centre.

Įtariamasis pabėgo iš išpuolio vietos, ir manoma, kad jis nužudė P. Perezą ir pagrobė jo automobilį, kad galėtų pabėgti iš miesto.

Įtariamasis tebeieškomas policijos visoje Europoje.

Kaip praneša agentūra AFP, Katalonijos regiono vyriausybės teisingumo ministras Carles Mundo per spaudos konferenciją paskelbė, kad visų aukų tapatybės nustatytos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt