Pasaulyje

2017.08.21 19:11

Prancūzijos prezidentūra suteikė oficialias pareigas E. Macrono žmonai

BNS2017.08.21 19:11

Prancūzijos prezidentūra pirmadienį paskelbė, kad prezidento Emmanuelio Macrono žmonai Brigitte Macron suteikiamos oficialios reprezentacinės pareigos, bet jai nebus mokamas atlyginimas, nebus skirta padėjėjų ir kokio nors lėšų krepšelio.

Per anksčiau šiais metais vykusią rinkimų kampaniją E. Macronas siūlė įkurti naują oficialią pirmosios šalies ponios pareigybę, bet buvo priverstas atsisakyti šių planų, kilus visuomenės pasipriešinimui. Vis dėlto prezidentas pažadėjo aiškiau apibrėžti savo žmonos padėtį ir lėšas, kuriomis ji gali disponuoti.

Prezidentūros paskelbtame pranešime sakoma, kad ji „atstovaus Prancūzijai būdama šalia savo vyro per tarptautinius viršūnių susitikimus“ ir taip pat organizuos susitikimus Eliziejaus rūmuose.

Ji taip pat rūpinsis parama labdaros organizacijoms ir reguliariai susitikinės su organizacijų, dirbančių švietimo, paramos neįgaliesiems, sveikatos ir vaikų apsaugos srityse, atstovais.

„Tai nėra teisinis statusas, o įsipareigojimas, susijęs su B. Macron visą E. Macrono prezidentavimo kadenciją, ir jis nebus įpareigojantis vėlesnių prezidentų antrosioms pusėms“, – sakė B. Macron artimas šaltinis, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Internete paskelbtą peticiją prieš tai, kad būtų sukurta oficiali pirmosios šalies ponios pareigybė – dėl kurios būtų reikėję keisti įstatymus arba konstituciją – pasirašė daugiau nei 300 tūkst. asmenų. Rugpjūčio pradžioje atlikta visuomenės apklausa parodė, kad tam prieštarauja ir dauguma Prancūzijos gyventojų.

E. Macronas pažadėjo išleisti „skaidrumo deklaraciją“, iš kurios bus matyti, kiek mokesčių mokėtojams kainuos tos pareigos.

B. Macron turės savo kabinetą, jai dirbs du prezidento patarėjai, kuriems bus mokamas atlyginimas iš prezidento personalui išlaidoms skirto biudžeto, sakoma pirmadienį pasklebtame pranešime.

Prezidento sutuoktinėms reprezentacinėms pareigoms numatyta bendra išlaidų suma pranešime nenurodyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.