Pasaulyje

2017.08.21 15:47

Įvardyta įtariamojo, galimai įvykdžiusio išpuolį Suomijoje, tapatybė

BNS 2017.08.21 15:47

Praėjusią savaitę Suomijoje įvykdytos atakos, kai buvo mirtinai subadyti du ir sužeisti dar aštuoni žmonės, įtariamasis yra 18-metis Abderrahmanas Mechkahas, nurodoma pirmadienį paskelbtuose teismo dokumentuose.

Anksčiau policija įtariamąjį vadino prieglobsčio prašytoju iš Maroko ir sakė, kad jis per išpuolį šalies pietvakariuose esančio Turku miesto turgaus aikštėje tyčia taikėsi į moteris. Išpuolis yra tiriamas kaip pirmoji šalyje teroristinė ataka.

Turku teismo dokumentuose įtariamojo pilietybė nenurodoma.

A. Mechkahas, kurį policija iškart po išpuolio pašovė į šlaunį ir areštavo, antradienį per teletiltą turi pasirodyti teismui, pranešė Nacionalinis tyrimų biuras.

Iš pradžių jo pasirodymas teisme buvo planuojamas pirmadieniui.

Policija prašys teismo grąžinti jį kardomajam kalinimui, dėl įtarimų įvykdžius dvi žmogžudystes ir aštuonis bandymus nužudyti „su teroristiniais ketinimais“.

Policija taip pat prašys sulaikyti keturis kitus Maroko piliečius. Jie buvo areštuoti per naktinį reidą viename Turku daugiabutyje ir pabėgėlių apgyvendinimo centre kelios valandos po atakos.

„Jie yra įtariami dalyvavę žmogžudystėse ir bandymuose nužudyti, įvykdytuose su teroristiniais ketinimais. Jie neigia kaip nors dalyvavę šiuose nusikaltimuose“, – sakoma Nacionalinio tyrimų biuro pareiškime.