Pasaulyje

2017.08.21 15:55

Barselonos policija išplatino įtariamo Barselonos išpuolio vairuotojo nuotraukas

BNS2017.08.21 15:55

Ispanijos policija pirmadienį paskelbė nustačius asmens, praeitą ketvirtadienį nukreipusio mikroautobusą į pėsčiuosius Barselonos centre ir mirtinai sužalojusio 13 žmonių, tapatybę. Išplatinta įtariamojo nuotrauka. Daugelyje šalių intensyvinamos šio marokiečio paieškos.

Katalonijos vidaus reikalų ministras Joaquimas Fornas sakė vietos radijui, kad „viskas rodo, jog mikroautobuso vairuotojas yra Younesas Abouyaaqoubas“.

Manoma, kad šis 22 metų marokietis yra paskutinis dar nesučiuptas ir nenukautas 12 asmenų kuopelės, siejamos su praeitos savaitės išpuoliais Barselonoje ir pajūrio kurorte Kambrilse, narys. Jo nuotrauka išplatinta Katalonijos policijos „Facebook“. Čia jis apibūdinamas kaip galbūt ginkluotas ir pavojingas. 

Twitter nuotr.

Tyrėjai sutelkė dėmesį į imamą Abdelbaki Es Satty, įtariamą radikalizavus šiuos jaunuolius Ripolio miestelyje Pirėnų kalnų papėdėje.

Tame miestelyje gyveno arba užaugo keli iš įtariamųjų, tarp jų Y. Abouyaaqoubas.

Policija pirmadienio rytą ten surengė daugiau reidų, nurodė J. Fornas.

Pasak policijos, minėtas įmamas anksčiau buvo nuteistas kalėti ir palaikė ryšius su vienu asmeniu, ieškomu dėl įtariamo terorizmo. 

Dienraštis „El Mundo“ nurodė, kad A. Es Satty kalėjime susidraugavo su Rachidu Aglifu, atliekančiu 18 metų laisvės atėmimo bausmę dėl 2004 metų sprogdinimų Madrido traukiniuose, nusinešusių 191 žmogaus gyvybę.

Belgijos prokurorai taip pat nurodė, kad imamas kurį laiką praleido šioje šalyje, bet daugiau informacijos nepateikė.

Imamas yra dingęs nuo praeito antradienio. Šeštadienį policija atliko kratą jo bute.

Pareigūnai iškėlė prielaidą, kad dvasininkas galbūt žuvo trečiadienio vakarą per sprogimą viename name Alkanaro miestelyje, esančiame maždaug už 200 km į pietvakarius nuo Barselonos. Manoma, kad tame name džihadistai gamino sprogstamuosius užtaisus, rengdamiesi didelei teroro atakai. Ten policija rado 120 dujų balionų.

Katalonijos policijos vadas Josepas Lluisas Trapero žurnalistams sakė, kad sprogimo vietoje aptikta TATP (acetono peroksido arba tricikloacetono peroksido) pėdsakų. Šiuos namudinius sprogmenis per savo atakas dažnai naudodavo džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Manoma, kad įtariamieji netyčia sukėlė sprogimą minėtame name išpuolio Barselonoje išvakarėse. Tikėtina, kad ši klaida privertė ekstremistus pakeisti ir paankstinti savo išpuolio planus.

Dėl to jie mikroautobusu rėžėsi į žmones Barselonos centrinėje La Ramblos alėjoje. Ten žuvo 13 žmonių, dar apie 100 buvo sužeisti.

Keliomis valandomis vėliau panaši ataka buvo įvykdyta Kambrilse – ten žuvo viena moteris. Šiame pajūrio kurorte policija nušovė penkis užpuolikus, apsijuosusius netikrais mirtininkų sprogdintojų diržais ir ginkluotus peiliais.

IS prisiėmė atsakomybę dėl abiejų atakų. Manoma, kad tai yra pirmieji šios grupuotės išpuoliais Ispanijos teritorojoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt