Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.20 17:17

Skelbiama, kad atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“

AFP naujienų agentūra pranešė, kad Ispanijoje išpuolius Barselonoje ir Kambrilse įvykdžiusi kuopelė buvo „neutralizuota“.   

Apie tai, kad policija neutralizavo užpuolikų kuopelę, sekmadienį paskelbė Katalonijos vyriausybė.

„Šios kuopelės pajėgumas veikti policijos darbo dėka buvo neutralizuotas“, – spaudos konferencijoje paskelbė regiono vidaus reikalų ministras Joaquimas Fornas.

Katalonijos policijos atstovas Josepas Lluisas Trapero sakė, kad tie 12 kuopelės narių dalyvavo rengiant atakas Barselonoje ir Kambrilse, bet nė vienas iš jų, „įskaitant imamą, neturėjo precedentų, kurie sietų juos su terorizmu“.

Per spaudos konferenciją žurnalistams jis sakė, kad policijos „versija yra ta, kad grupuotė planavo vieną arba kelias atakas su sprogmenimis Barselonos mieste“.

Visgi, J. L. Trapero teigimu, pareigūnai neturi konkrečių įrodymų, kaip grupė jaunuolių iš šalies šiaurės rytinuose esančio Ripolio miesto buvo radikalizuota.

Jų šeimų nariai tvirtino nė neįtarę, kad jų sūnūs, broliai ar pusbroliai prisidėjo prie teroro atakų. Jie sakė esantys sukrėsti, nes jaunuoliai atrodė puikiai integravęsi, turėjo darbus, automobilius, studijavo.

J. L. Trapero patvirtino, kad per sprogimą viename name Alkanaro mieste sužeistas asmuo buvo suimtas ketvirtadienį, praėjus kuriam laikui po Barselonos atakos. Policija mano, kad tame name teroristų kuopelė planavo savo atakas. Skelbiama, kad name rasta daugiau nei 120 dujų balionų.

Ispanijos policija susiejo tris išnuomotus mikroautobusus su pabėgusiu asmeniu, kuris veikiausiai įvykdė atakas. Sekmadienį pareigūnai pranešė, kad visos šios transporto priemonės buvo išnuomotos panaudojus 22 metų įtariamojo marokiečio Youneso Abouyaaqoubo kreditinę kortelę.

Teigiama, kad šis asmuo vairavo mikroautobusą, kuris įsirėžė į praeivius Barselonos La Ramblos gatvėje. Ch. L. Traperas teigė, kad pareigūnai neatmeta versijos, jog įtariamasis vairuotojas galėjo kirsti Prancūzijos sieną, tačiau konkrečios tai patvirtinančios informacijos esą neturi.

Šiaurės rytų Ispanijoje tebesitęsia jo didelio masto paieška.

Per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį Barselonoje ir netoliese esančiame pajūrio kurorte Kambrilse žmonių minias taranavo automobiliai, žuvo 14 žmonių, o dar per 120 buvo sužeista.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi