Pasaulyje

2017.08.20 17:14

Barselonoje – gedulingos mišios teroro atakų aukoms pagerbti

BNS 2017.08.20 17:14

Gedinti Barselona sekmadienį Šventosios Šeimos (La Sagrada Familia) katedroje, tebestatomoje pagal architekto Antoni Gaudi projektą, pagerbė prieš kelias dienas šalį sukrėtusių dviejų teroro atakų aukas. 

Gedulingose mišiose, kurias laikė Barselonos arkivyskupas Joanas Josepas Omella, dalyvavo karalius Felipe VI, premjeras Mariano Rajoy ir Katalonijos regiono prezidentas Carlesas Puigdemont`as. 

Per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį Barselonoje ir netoliese esančiame pajūrio kurorte Kambrilse žmonių minias taranavo automobiliai, žuvo 14 žmonių, o dar per 120 buvo sužeista. 

„Tai buvo ašarų dienos, daugybės ašarų“, – sakė Barselonos pagalbinis vyskupas Sebastia Taltavullas.

Kardinolas J. J. Omella paragino Ispaniją susivienyti ir siekti taikesnio pasaulio.

Arkivyskupas pasveikino atėjusius aukų artimuosius, Katalonijos musulmonų bendruomenės atstovus, karališkuosius asmenis ir vyriausybės pareigūnus. Savo homilijoje jis sakė, kad tokios daugybės žmonių dalyvavimas yra „nuostabi vienybės mozaika“ siekti bendro „taikos, pagarbos, broliško sugyvenimo ir meilės“ tikslo.

Jis garsiai perskaitė užuojautos telegramą, atsiųstą popiežiaus Pranciškaus, kuris įvykius Ispanijoje pavadino „žiauriu teroristiniu aktu“ ir „sunkiu Dievo įžeidimu“. 

Prie bažnyčios, ant aplinkinių namų stogų, budėjo snaiperiai, gatvėse – gerai ginkluoti policininkai. 

Po apniukusiu Barselonos dangumi buvo susirinkę šimtai žmonių. 

Katalonijos gyventoja Teresa Rodriguez sakė, kad atėjo pasimelsti už aukas. 

„Tai, kas įvyko, ... mums labai sunkus dalykas, mes ten dažnai einame pasivaikščioti, tai galėjo nutikti ir man, mano vaikams ar bet kam kitam“, – tramdydama ašaras sakė ji.

Vėliau sekmadienį Barselonos futbolo stadione „Camp Nou“ apie 100 tūkst. žmonių prieš pirmąsias jų komandos sezono rungtynes tylos minute pagerbs teroro išpuolių aukas.

Ispanų tyrėjai tuo tarpu sutelkė dėmesį į dingusį marokiečių imamą Abdelbaki Es Satty, kuris, kaip manoma, radikalizavo jaunus išpuolių vykdytojus.

Policija mano, kad šis imamas galėjo žūti per galingą sprogimą viename name Alkanare. Manoma, kad jis radikalizavo jaunuolius ekstremistų kuopelėje, kuri galėjo atsitiktinai susprogdinti tą namą, kur kaupė sprogias medžiagas.

Birželio mėnesį A. Es Satty staiga nutraukė savo darbą Ripolio mečetėje ir nuo to laiko niekas jo nematė.

Jo buvusi mečetė pasmerkė minimas kruvinas atakas.