Pasaulyje

2017.08.19 18:15

„Islamo valstybės“ grupuotė prisiėmė atsakomybę už incidentą Rusijoje

Rusijos Vakarų Sibiro mieste Surgute peiliu ginkluotas vyras šeštadienį gatvėje sužeidė aštuonis žmones, kol buvo nušautas policijos. Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė prisiėmė atsakomybę už  incidentą Surguto mieste. Tai pranešė „Reuters“, remdamasi IS kontroliuojama agentūra „Amaq“.

„Rugpjūčio 19 dieną apie 11 val. 20 min. (vietos, 6 val. 20 min. Lietuvos laiku) Surguto mieste peiliu ginkluotas nežinomas vyras judėjo miesto centrinėmis gatvėmis, puldinėjo praeivius“ ir septynis jų sužeidė, sakoma Rusijos tyrimų komiteto pranešime.

Tyrėjai anksčiau skelbė, kad sužeistųjų buvo aštuoni.

Tyrimų komitetas nurodė, kad į įvykio vietą greitai atvykusi policija užpuoliką „likvidavo“.

Chantų Mansių autonominės apygardos pareigūnai sakė, kad visi sužeistieji buvo hospitalizuoti.

Tyrimų komitetas nurodė nustatęs užpuoliko tapatybę. Surgute siautėjo 1994 metais gimęs vietos gyventojas. Žiniasklaidoje pasirodė dvi versijos, kas surengė šį išpuolį. Pagal pirmąją, jį įvykdė Bobičelas Abdurachmanovas, pagal antrąją - Arturas Gadžijevas, kurio tėvai yra kilę iš Dagestano. Tyrėjai sakė, kad aiškinasi, ar išpuolį įvykdžiusio vyro psichika buvo sutrikusi.

Vidaus reikalų ministerijos regioninio padalinio atstovai sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad teroro atakos versija „nėra pagrindinė“.

Policija nurodė, kad į įvykio vietą atvykę pareigūnai pirmiausiai paleido įspėjamuosius šūvius, kad sustabdytų megztą kaukę užsidėjusį įtariamąjį, bet šiam nepaklusus galiausiai vyrą nušovė.

Rusijos televizijos „Ren TV“ paskyroje portale „YouTube“ paskelbtame vaizdo įraše matomas ant šaligatvio gulintis juodai apsirengęs vyras ir jo nugarą keliu prispaudęs policininkas.

Regiono administracijos pranešime sakoma, kad dviejų sužeistųjų būklė sunki, o kitų penkių – stabili.

Surgutas, esantis maždaug už 2,1 tūkst. km į šiaurės rytus nuo Maskvos, yra naftos turtingame Chantų Mansių autonominėje apygardoje.