Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.19 16:39

Praeivius Suomijoje peiliu badęs marokietis prašė prieglobsčio šalyje

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2017.08.19 16:39

Vienas Didžiosios Britanijos pilietis yra tarp nukentėjusiųjų per mirtiną išpuolį pietiniame Turku mieste, kur buvo nudurti du žmonės, o dar aštuoni – sužeisti, šeštadienį pranešė policija.

Policija patikslino anksčiau paskelbtą informaciją, kad per penktadienio popietę įvykdytą išpuolį sužeisti du švedai – dabar skelbiama, kad vienas jų iš tikrųjų yra Britanijos pilietis.

„Ankstesnės žinutės pataisymas: vienas iš dviejų sužeistų Švedijos piliečių iš tiesų yra Jungtinės Karalystės pilietis“, – rašo Nacionalinis tyrimų biuras (NBI).

Daugiau informacijos apie nukentėjusio asmens tapatybę nepaskelbta.

Policija šeštadienį pažymėjo, kad abu per ataką judrioje turgavietėje žuvę žmonės yra moterys.

SIPA USA/Scanpix nuotr.

Per išpuolį sužeisti iš viso aštuoni žmonės: šešios moterys ir du vyrai.

Policija mano, kad įtariamasis – 18-metis Moroko pilietis, į Suomiją atvykęs 2016 metų pradžioje ir siekęs prieglobsčio šalyje – konkrečiai taikėsi į moteris.

„Manome, kad užpuolikas ypač taikėsi į moteris, o vyrai buvo sužeisti, kai mėgino jas apginti“, – sakė NBI vyresnioji pareigūnė Christa Granroth.

Tarp sužeistųjų esama Švedijos ir Italijos piliečių.

Po išpuolio šioje Šiaurės šalyje policija padidino savo parengties reaguoti į išpuolius lygį. Padidinta saugumo parengtis oro uostuose ir traukinių sotyse, į gatves pasiųsta daugiau patruliuojančių policijos pareigūnų.

Šeštadienį Vidaus reikalų ministerija įsakė Suomijoje nuleisti vėliavas iki pusės stiebo, taip reiškiant pagarbą aukoms.

Suomijos prezidentas Sauli Niinisto penktadienio vakarą dalyvavo ceremonijoje Turku katedroje išpuolio aukoms pagerbti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi