Pasaulyje

2017.08.19 09:57

Katalonijos išpuolio vairuotojas gali būti pabėgęs

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.08.19 09:57

Ispanijos policija sako, kad Barselonoje į žmones įvažiavusio furgono vairuotojas gali būti gyvas ir yra laisvėje. Pranešama, kad ieškoma marokiečio Youneso Abouyaaqoubo. 

22 metų vyras gyveno Ripolio mieste. Kiek anksčiau Ispanijos policija skelbė, kad pagrindinis išpuolio Barselonoje įtariamasis Moussa Oukabiras buvo nukautas tarp 5 įtariamų teroristų per operaciją Kambrilso kurorte penktadienio naktį. 

Policija sako, kad prieš išpuolių Katalonijoje prisidėjo 12 asmenų: penki nukauti Kambrilso kurorte, keturi sulaikyti, dar trijų ieškoma. Dauguma įtariamųjų kilę iš Maroko, atskleistos kai kurių tapatybės. Atsakomybę už išpuolius prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybė“. 

Pareigūnai tvirtina, kad atakų rengėjai planavo dar didesnius išpuolius, tačiau trečiadienį Alkanaro mieste, netoli Barselonos, įvyko sprogimas name, kuriame įtariami teroristai gamino bombas. Tai privertė juos pakeisti planą ir surengti ataką išnuomuotais automobiliais. Katalonijoje teroro akto aukomis tapo 14 žmonių, daugiau kaip 100 sužeista.