Pasaulyje

2017.08.18 16:40

Paryžiaus policija iš nelegalios stovyklos iškeldino 2 tūkst. migrantų

BNS2017.08.18 16:40

Paryžiaus policija penktadienį iš šiaurinėje miesto dalyje atsiradusios nelegalios stovyklos iškėlė 2 tūkst. migrantų, pranešė policija, įvykdžiusi jau 35 tokią iškeldinimo operaciją sostinėje per pastaruosius dvejus metus.

Liepos mėnesį per tokią pačią atvykėlių, daugiausiai afganų ir migrantų iš Afrikos, evakuacijos operaciją iš Šapelio Vartų rajono gatvių į laikinas prieglaudas buvo iškelta 2,8 tūkst. žmonių.

Naujoji prezidento Emmanuelio Macrono centristų vyriausybė pažadėjo patobulinti tikrų pabėgėlių prieglobsčio prašytojų priėmimo procedūras ir skirti tam naujų lėšų, tačiau perspėjo, kad imsis griežtesnių priemonių prieš ekonominius migrantus.

„Tai yra nauja operacija, nes visi turės praeiti administracinį patikrinimą ir tada bus paskirstyti, priklausomai nuo jų statuso“, – sakė aukšto rango Paryžiaus policijos pareigūnas Yannas Drouet.

Išaušus maždaug 30 autobusų atvažiavo išvežti migrantų, daugelis kurių jau laukė susikrovę savo kuprines.

„Sunku, tikrai sunku, ypač naktimis, kai lyja ir šalta“, – sakė į trečią dešimtį įžengęs migrantas iš Sudano Rachidas. Jis sakė po atviru dangumi praleidęs 21 naktį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt