Pasaulyje

2017.08.17 17:18

Arabija ketina atverti sienas hadžo į Meką norintiems vykti Kataro piligrimams

ELTA2017.08.17 17:18

Saudo Arabija atvers savo sienas su Kataru, kad leistų šios šalies musulmonams Mekoje atlikti kasmetę piligrimystę (hadžą), pranešė valstybinė Saudo Arabijos žiniasklaida, kuria remiasi BBC.

Apie tai paskelbta po pirmojo aukšto lygio šių kaimyninių šalių susitikimo nuo to laiko, kai birželį Saudo Arabija ir dar trys regiono šalys su Kataru nutraukė visus ryšius.

Ketvertas kaltina Katarą remiant teroristus, tačiau pats emyratas tai neigia.

Saudo Arabijai uždarius savo sieną su Kataru, 2,7 mln. gyventojų turinti šalis buvo priversta maistą importuoti jūra ir oru.

Hadžą atlikti norintiems Kataro piligrimams bus leidžiama kirsti sieną Salvos pasienio punkte. Tam jiems nereikės elektroninių leidimų, pranešė oficiali Saudo Arabijos naujienų agentūra. Agentūra pridūrė, kad piligrimams bus leidžiama atvykti ir į Saudo Arabijos oro uostus.

Praėjusį mėnesį Saudo Arabija buvo įspėjusi Kataro piligrimus, kad, norėdami vykti į Meką, jie susidurs su tam tikrais apribojimais. Į tai Kataras atsakė apkaltindamas Rijadą hadžo politizavimu. Savo ruožtu susirūpinimą dėl Saudo Arabijos taikomų priemonių išreiškė ir Jungtinių Tautų (JT) specialusis pranešėjas religijos laisvės klausimais.

Tačiau Saudo Arabijos nuomonė Kataro piligrimų klausimu pasikeitė po šalies princo Mohammedo Bin Salman Al Saudo ir Kataro šeicho Abdullah bin Ali bin Abdullah bin Jassimo Al Thani susitikimo.

Tačiau, pasak analitikų, nepaisant šio geranoriško gesto, Kataro ir jo kaimynų – Saudo Arabijos, Bahreino, Egipto ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) – ginčas dar toli gražu nebaigtas.

Vienas tai patvirtinančių pavyzdžių – trečiadienį Bahreino valstybinės televizijos paskelbtas pranešimas, kuriuo Kataras kaltinamas 2011-aisiais metais kartu su pagrindine šalies opozicijos grupe esą planavęs pakurstyti prieš Bahreino valdžią nukreiptus neramumus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.