Pasaulyje

2017.08.17 15:27

Rusijoje oficialiai įsigaliojo Jehovos liudytojų veiklos draudimas

BNS2017.08.17 15:27

Rusijos Teisingumo ministerija ketvirtadienį pareiškė, kad į savo juodąjį sąrašą įtraukė Jehovos liudytojų religinę organizaciją, oficialiai uždrausdama šio krikščionių judėjimo veiklą dėl įtariamos „ekstremistinės veiklos“.

Ministerijos pareiškime sakome, kad „teisiškai įsigaliojo“ sprendimas uždrausti Jehovos liudytojų Rusijoje administracinio centro ir visų 395 jo vietos religinių organizacijų veiklą.

Šio judėjimo pavadinimas taip pat atsirado ministerijos internetiniame draudžiamų organizacijų sąraše.

Jehovos liudytojai ilgai bandė užginčyti šį draudimą teismuose, tačiau liepos mėnesį Rusijos Aukščiausiasis Teismas nutarė atmesti organizacijos apeliaciją dėl visoje šalyje galiojančio jos veiklos draudimo.

Balandžio mėnesį Aukščiausiasis Teismas pripažino Jehovos liudytojų religinę bendruomenę ekstremistine organizacija, uždrausdamas jos veiklą visoje šalyje, o jos turtą nurodė perduoti valstybės žinion.

Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai Teisingumo ministerija pranešė radusi šios religinės organizacijos „ekstremistinės veiklos“ požymių ir paprašė ją uždrausti.

Jehovos liudytojai – XIX amžiuje JAV atsiradęs krikščionių evangelikų judėjimas – mano, kad šiuolaikinės bažnyčios yra atitolusios nuo tikrojo Biblijos mokymo. Jie nepripažįsta evoliucijos teorijos ir yra nusistatę prieš kraujo perpylimus.

Praėjusį mėnesį Vašingtonas prieš šią organizaciją nukreiptą teismo sprendimą pavadino „religinių mažumų persekiojimo Rusijoje naujausia nerimą keliančia tendencija“.

Jehovos liudytojų organizacija turi daugiau nei 8 mln. narių visame pasaulyje, o kai kuriose šalyse ši religinė bendruomenė yra laikoma sekta.

Jehovos liudytojai dažnai skelbia savo mokymą vaikščiodami nuo durų prie durų, siūlydami religinę literatūrą ir bandydami atversti žmones į savo tikėjimą.

2004 metais Rusija panaikino Jehovos liudytojų padalinį Maskvoje. 2010 metais Europos Žmogaus Teisių Teismas išaiškino, kad taip buvo pažeistos religijos ir teisės burtis į asociacijas laisvės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.