Pasaulyje

2017.08.17 09:05

Pietų Korėjos prezidentas tikina: karo Korėjos pusiasalyje nebus

BNS 2017.08.17 09:05

Korėjos pusiasalyje karo nebus, nors tvyro didelė įtampa dėl Pchenjano branduolinės ir raketų programos, ketvirtadienį pareiškė Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas.

„Visi pietų korėjiečiai labai smarkiai dirbo, kad atstatytų savo šalį iš Korėjos karo griuvėsių“, – sakė šalies vadovas per spaudos konferenciją, surengtą paminėti jo pirmąsias 100 dienų prezidento poste.

„Užkirsiu kelią karui bet kokia kaina, – pridūrė jis. – Taigi, noriu, kad visi pietų korėjiečiai tvirtai tikėtų, jog karo nebus.“

Įtampa pusiasalyje dar labiau išaugo praėjusią savaitę Šiaurės Korėjai pagrasinus paleisti raketų Guamo, JAV teritorijos Ramiajame vandenyne, link. JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo ruožtu pažadėjo atsakyti Pchenjanui „ugnimi ir įniršiu“ ir teigė, kad Vašingtono ginklai yra „užtaisyti ir parengti“.

Toks griežtas abiejų pusių tonas privertė tarptautinę bendruomenę nerimauti, kad joms padarius bent vieną klaidą pasekmės būtų katastrofinės, nes Pchenjano artilerija nesunkiai gali pasiekti Seulą, kuriame gyvena milijonai žmonių.

Tačiau Moon Jae-inas teigė, kad Seulas nesutinka, jog JAV, jo šalies sąjungininkė ir gynėja, imtųsi pusiasalyje karinių veiksmų.

„Niekas negali priimti sprendimo dėl karinių veiksmų Korėjos pusiasalyje be mūsų sutikimo“, – pareiškė Pietų Korėjos prezidentas.

„JAV ir prezidentas D. Trumpas taip pat sakė, kad nepriklausomai nuo to, kokį variantą jie pasirinks dėl Šiaurės Korėjos, visi sprendimai bus priimami tik pasikonsultavus ir gavus Korėjos Respublikos pritarimą“, – pridūrė Moon Jae-inas.