Pasaulyje

2017.08.16 17:26

Ukrainos gynybos ministras: per „Zapad“ galima tikėtis Rusijos įsiveržimo

DELFI.lt 2017.08.16 17:26

Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pranešė, kad šalies ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas yra numatęs, kokių priemonių tektų imtis Rusijos kariuomenės įsiveržimo atveju. Ministro manymu, kaimyninės valstybės pajėgų puolimo galima sulaukti per artėjančias, rugsėjo 14–20 dienomis vyksiančias, Rusijos ir Baltarusijos pratybas „Zapad 2017“. Tokią nuomonę, agentūros UNIAN teigimu, ministerijos vadovas išreiškė trečiadienį, rugpjūčio 16 d.

„Stebime situaciją. Žinome apie Rusijos karių dislokavimą gimtosios šalies pasienyje. Suprantame galimų grėsmių mastą, todėl, prireikus, reaguosime atsižvelgdami į tų mokymų keliamą grėsmę“, – pareiškė S. Poltorakas.

Ministro teigimu, Generalinis štabas yra numatęs keletą numanomoms grėsmėms lygiaverčių priemonių. S. Poltorakas taip pat paminėjo, kad tai, kas vykdoma prie Ukrainos sienos, Kijevas vertina kaip nedraugiškus žingsnius.

Strateginėse pratybose „Zapad 2017“ dalyvaus Rusijos ir Baltarusijos karinės pajėgos. Panašios jungtinės pratybos vyko ir 2009 bei 2013 metais.