Pasaulyje

2017.08.16 16:00

JAV: Baltimorėje nugriauti du paminklai konfederatams

ELTA 2017.08.16 16:00

Trečiadienį Merilando valstijos Baltimorės mieste buvo nugriauti du paminklai konfederatams, praneša JAV televizijos kanalas CNN.

Jo duomenimis, demontuotas paminklas teisėjui Rogeriui Taney, kuris 1857 metais įteisino afroamerikiečių vergovę, taip pat monumentas, skirtas Konfederacijos generolams Robertui Lee ir Thomasui Jacksonui.

Kaip informavo CNN, pirmadienį Baltimorės miesto taryba vienbalsiai priėmė sprendimą tučtuojau demontuoti keturis paminklus konfederatams. Kai kurie iš šių monumentų bus perkelti į konfederatų kapines.

Šeštadienį Šarlotsvilyje (Virdžinijos valstija) kilo įnirtingi kraštutinių dešiniųjų aktyvistų ir jų priešininkų susirėmimai, kurių priežastis – vietos valdžios sprendimas nugriauti pietiečių armijos vado JAV pilietiniame kare generolo R. Lee paminklą. Pilietinis karas baigėsi šiauriečių pergale ir vergovės panaikinimu, bet pietiečių simbolika Jungtinėse Valstijose naudojama iki šiol, nors daugelis ją laiko rasizmo simboliu. Eitynės Šarlotsvilyje, tarp kurių dalyvių buvo kukluksklano organizacijos narių ir neonacistų, virto susirėmimais su jų oponentais. Per riaušes vienas žmogus žuvo, dešimtys buvo sužeisti, valdžia paskelbė mieste nepaprastąją padėtį.