Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.16 10:07

Dar viena moteris kaltina R. Polanski seksualine prievarta prieš nepilnametę

BNS 2017.08.16 10:07

Jau trečia moteris viešai apkaltino 40 metų nuo JAV teisėsaugos besislapstantį Romaną Polanski seksualine prievarta nepilnametės atžvilgiu.

Moteris, pristatoma tik Robin vardu, antradienį spaudos konferencijoje Los Andžele sakė, kad legendinio prancūzų ir lenkų režisieriaus, kuris JAV teisėsaugos vengia dėl kitos mergaitės išžaginimo, „seksualine auka tapo“ 1973-aisiais, būdama vos 16 metų.

„Kitą dieną po to, kai tai įvyko, tikrai pasakiau vienai draugei, kad p. Polanski man tai padarė, – skaitydama iš parengto pareiškimo sakė Robin. – Priežastis, dėl kurios su šia išimtimi pasilaikiau tai sau – nes nenorėjau, kad mano tėvas padarytų ką nors, dėl ko jis galėtų visam likusiam savo gyvenimui sėsti į kalėjimą.“

Pasak Robin, prabilti kitos moters, išžagintos R. Polanski 8-ame dešimtmetyje, viešai išsakytas raginimas nutraukti režisieriui iškeltą bylą.

Robin atstovaujanti advokatė Gloria Allred sakė, kad incidentas įvyko Pietų Kalifornijoje, bet pridūrė, kad jos klientė daugiau jokių detalių neskelbs. Nors jos atvejui suėjęs senaties terminas, ji galėtų būti iškviesta liudyti kokiame nors būsimame teisme, sakė advokatė.

Filmų „Rozmari kūdikis“ (Rosemary's Baby) ir „Kinų kvartalas“ (Chinatown) režisierius, kuriam penktadienį sukaks 84-eri, buvo apkaltintas 13-metės Samanthos Geimer apsvaiginimu ir išžaginimu Jacko Nicholsono namuose Los Andžele 1977 metais, kai namų šeimininkas buvo išvykęs.

Panaikinus virtinę sunkesnių kaltinimų, R. Polanski prisipažino dėl sekso su nepilnamete. Kol buvo atliekama psichiatrijos ekspertizė, jis 48 dienas buvo laikomas arešte, bet vėliau paleistas.

Kaip rodo dokumentai, kuriuos teismui pateikė jo advokatas Harlandas Braunas, teisėjas R. Polanski buvo pažadėjęs, kad tos septynios savaitės bus visas jo laisvės atėmimo periodas. Tačiau 1978 metais, manydamas, kad teisėjas atsisakys šio susitarimo ir galbūt dešimtmečiams pasiųs jį į kalėjimą, režisierius pabėgo į Prancūziją.

R. Polanski, kuris yra vedęs prancūzų aktorę Emmanuelle Seigner ir turi su ja du vaikus, nuo to laiko atsisako sugrįžti be garantijų, kad jam nereikės daugiau atsidurti kalėjime.

2010 metais jį užgriuvo nauji įtarimai dėl lytinių nusikaltimų: britų aktorė Charlotte Lewis pareiškė, kad režisierius ją išžagino netrukus po jos 16-ojo gimtadienio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi