Pasaulyje

2017.08.15 14:20

Indija švenčia 70-ąsias nepriklausomybės metines

LRT.lt, BNS2017.08.15 14:20

Rugpjūčio 15-ąją švenčiamos 70-osios Indijos nepriklausomybės metinės – 1947 metais paskelbta šios nepriklausomybė nuo Didžiosios Britanijos. Šalies premjeru tuomet tapo Panditas Nehru.

Nepriklausomybės dienos proga sakydamas kalbą Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi pareiškė, kad Indija gali apsiginti nuo bet ko, kas siekia „veikti prieš šalį“. Šiuo metu tvyro įtampa tarp šalies ir Kinijos dėl Himalajų plynaukštės.

„Saugumas yra mūsų pagrindinis prioritetas“, – kreipdamasis į tūkstančius, susirinkusius prie istorinio Raudonojo forto Delyje, sakė premjeras, Indijai antradienį minint 70-ąsias nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos metines.

„Ar tai būtų jūra ar sienos, kibernetinė erdvė ar kosmosas – visos srityse Indija yra pajėgi apsiginti, ir esame pakankamai stiprūs, kad įveiktume tuos, kas veikia prieš mūsų šalį“, – sakė Indijos vyriausybės vadovas.

Tokį pareiškimą Indijos N. Modi padarė jau antrą mėnesį tebesitęsiant nesutarimui su Pekinu dėl strategiškai svarbios Himalajų plynaukštės, kur abi pusės yra dislokavusios šimtus karių.

Milžinės kaimynės istoriškai daug kartų nesutarė ir 1962 metais kariavo dėl Indijos Arunačal Pradešo valstijos. Šie ginčai tęsiasi iki šiol.

Indija taip pat įsivėlusi į konfliktą dėl sienos su Pakistanu Himalajų Kašmyro regione. Konfliktas tęsiasi nuo pat nepriklausomybės paskelbimo 1947 metais. Indija kaltina Pakistaną siunčiant „teroristus“, kad šie kitapus sienos kovotų su Indijos administruojamos Kašmyro dalies saugumo pajėgomis.

Pasveikino S. Skvernelis ir L. Linkevičius

Nepriklausomybės dienos proga didžiausią pasaulyje demokratinę valstybę ir jos premjerą Narendrą Modį pasveikino Saulius Skvernelis.

„Vyriausybės vardu nuoširdžiai sveikinu 70-ųjų Nepriklausomybės metinių Indijoje proga. Tikiuosi, kad Lietuvos ir Indijos ekonominis, kultūrinis ir politinis bendradarbiavimas toliau tik tvirtės, o abipusiai šalių ryšiai bus grindžiami  tarpusavio supratingumu be gerovės siekiu mūsų tautoms“, – sakoma premjero S. Skvernelio sveikinime.

Vyriausybės vadovas visiems Indijos žmonėms linki gražios šiandienos šventės, o ateityje – visokeriopos sėkmės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus, stiprybės bei klestėjimo.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Indijos Respublikos išorinių reikalų ministrę Sushmą Swaraj su nacionaline švente.

Sveikinime Indijos išorinių reikalų ministrei L. Linkevičius pasidžiaugė dinamiškai besiplėtojančiais dvišaliais santykiais, didėjančiu abipusių vizitų skaičiumi, taip pat kasmet augančia dvišalės prekybos apimtimi, studentų iš Indijos skaičiaus Lietuvoje augimu.

Lietuvos Respublika ir Indijos Respublika diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų balandžio 27 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt