Pasaulyje

2017.08.15 12:19

Pietų Korėjoje minima Išsilaisvinimo diena

LRT.lt 2017.08.15 12:19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Korėjos Respublikos Prezidentą Moon Jae-in šalies nacionalinės šventės – Išsilaisvinimo dienos – proga. Ši šventė  minima kasmet rugpjūčio 15 dieną, nes tą dieną 1948-aisiais Pietų Korėjoje ir Šiaurės Korėjoje buvo sukurtos nepriklausomos vyriausybės.

Pasak šalies vadovės, Korėjos Respublika vertinama kaip artima ir svarbi Lietuvos ir Europos partnerė, su kuria sieja bendros vertybės ir su kuria užtikrintai stiprinamas tiek politinis, tiek ekonominis dialogas. Sveikinime linkima, kad augantis bendradarbiavimas visose srityse padėtų užtikrinti abiejų šalių piliečių interesų gynybą, žmonių klestėjimą ir saugumą.

Prezidentė išreiškė įsitikinimą, kad Lietuva ir Korėja išliks bendramintėmis, vienodai vertinančiomis šiandieninius iššūkius ir įvairiopas grėsmes bei remiančiomis viena kitą. Tai patvirtintų pasiryžimą toliau puoselėti draugiškus abiejų tautų ryšius, drauge atverti dar daugiau galimybių piliečiams atrasti abi šalis, kartu įgyvendinti naudingus prekybos, mokslo, saugumo, inovacijų, švietimo projektus.

Šalies vadovė Korėjai ir jos žmonėms palinkėjo visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir vienybės

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis nacionalinės šventės proga pasveikino šios šalies premjerą Lee Nak-yoną ir visus Pietų Korėjos žmones.

„Sveikiname Pietų Korėją, šiandien švenčiančią Išsivadavimo dienos metines. Minint šią nacionalinę šventę, norime palinkėti Jums ir Jūsų šalies žmonėms kuo didžiausios sėkmės, kasdienės stiprybės ir gerovės. Tikime, kad Lietuvos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimas svarbiausiose srityse – ekonomikoje, kultūroje, politikoje – toliau stiprės ir galėsime džiaugtis puikiais dvišaliais santykiais“, – sakoma vyriausybės vadovo S. Skvernelio sveikinime.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Korėjos Respublikos užsienio reikalų ministrę Kang Kyung-Wha su nacionaline švente.

Sveikinime Korėjos užsienio reikalų ministrei L. Linkevičius džiaugėsi intensyvėjančiais dvišaliais santykiais, priminė apie kitais metais Vilniuje planuojamas politines konsultacijas.

Su Korėjos Respublika diplomatiniai santykiai užmegzti 1991 metų spalio 14-ąją.