Pasaulyje

2017.08.14 16:27

A. Merkel: Vokietija sieks, kad ES šalys teisingai pasiskirstytų pabėgėlius

ELTA 2017.08.14 16:27

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sieks, kad Europos Sąjungos (ES) šalys teisingai pasiskirstytų į Europą atvykusius pabėgėlius. Pasak jos, finansinis spaudimas šalims, kurios atsisako priimti migrantus, negali būti problemos sprendimas.

Ji tai pareiškė pirmadienį interviu televizijos kanalui „Phoenix“.

„Mes iki šiol nesame vieningi pabėgėlių pasiskirstymo klausimu, tai verčia apgailestauti, – sakė Vokietijos vyriausybės vadovė. – Todėl aš ir ateityje kovosiu už tai, kad mes teisingiau pasidalytume naštą“.

Ji kritikavo šalis, atsisakančias prisidėti prie šio mechanizmo. „Negalima sakyti, kad esame solidarūs 90 proc. klausimų, o vienu – ne“, – pažymėjo A. Merkel.

Kanclerė atmetė baudžiamųjų priemonių taikymą tokioms valstybėms. „Žinoma, galima svarstyti įvairius finansinius klausimus, bet tai neatitinka manosios Europos solidarumo sampratos“, – pabrėžė ji.

Anksčiau pirmadienį Italijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Angelino Alfano pareiškė, kad ES nepadeda Italijai spręsti pabėgėlių iš Afrikos problemos. Pasak jo, šįmet į šalį gali atvykti iki 200 tūkst. migrantų. Jis taip pat pabrėžė, kad migrantų pasiskirstymo tarp ES šalių programa „apskritai neveikia“.