Pasaulyje

2017.08.14 08:32

Grįžta pasaulio šachmatų didmeistris G. Kasparovas: dalyvaus turnyre Sent Luise

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.14 08:32

Amerikos Sent Luiso mieste pirmadienį laukiama ne tik šachmatų pasauliui svarbaus įvykio. Čia prasidedančiame turnyre dalyvaus vienas garsiausių visų laikų šachmatininkų, 15 metų išlaikęs pasaulio čempiono titulą – Garis Kasparovas. 

Didmeistris dalyvavo Rusijos politikoje, jis – negailestingas Kremliaus ir Vladimiro Putino kritikas. Dabar Niujorke gyvenančiam Kasparovui 54-eri, bet jis sako dar norintis įsitikinti, ar prisimena, kaip stumdyti šachmatų figūras. 

Ten, kur žaidžiama pagal taisykles, jam sekėsi nepalyginti geriau nei Rusijos politikoje. Jis norėjo paskelbti šachą ir matą V. Putinui, buvo vienas iš opozicijos lyderių, net ketino dalyvauti prezidento rinkimuose, už protestus prieš Kremlių buvo sulaikytas, nepaisant titulų. 

Kelerius metus jis gyvena užsienyje, ir iš toli planuoja politinius žingsnius. V. Putinas – ne šachmatų žmogus, sako G. Kasparovas.

„Šachmatuose visi žingsniai matosi lentoje. Savo idėjas slepi nuo varžovo, bet tavo galimybės matosi. Diktatoriai pirmenybę teikia slaptoms operacijoms. Todėl Putiną aš lyginu su pokerio lošėju. Jis sekasi blefuoti“, – pasakoja daugkartinis šachmatų pasaulio čempionas.

Plačiau – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt