Pasaulyje

2017.08.12 17:05

Britanija tvirtina, kad Šiaurės Korėja turi spręsti „savo sukeltą krizę“

BNS2017.08.12 17:05

Didžiosios Britanijos diplomatijos vadovas Borisas Johnsonas šeštadienį apkaltino Šiaurės Korėją dėl atšalusių santykių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir paragino šią krizę spręsti diplomatinėmis priemonėmis.

„Šiaurės Korėjos režimas yra šios problemos priežastis, ir ji turi ją išspręsti, – savo „Twitter“ paskyroje parašė B. Johnsonas. – Tarptautinė bendruomenė stovi petys petin, siekdama užtikrinti, kad Šiaurės Korėja sustabdytų agresyvius veiksmus. Dirbame kartu su JAV ir partneriais regione, kad krizė būtų užbaigta diplomatiškai“.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį patikino Guamą, kad, nepaisant augančios įtampos regione, jis yra saugus, o JAV ginkluotosios pajėgos yra „pasirengusios“ apginti šią JAV salą Ramiajame vandenyne nuo karingai nusiteikusios Šiaurės Korėjos.

Phenjanui ir Vašingtonui toliau tęsiant žodžių karą, Šiaurės Korėja pagrasino paleisti balistinių raketų virš Japonijos turistinės salos link.

Kinijos lyderis Xi Jinpingas paragino D. Trumpą vengti retorikos, kuri gali paaštrinti situaciją, o Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas įspėjo „neeskaluoti įtampos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt