Pasaulyje

2017.08.11 20:23

Opiatų epidemija: ar JAV skelbs nepaprastąją padėtį?

Jungtines Amerikos Valstijas krečia epidemija, dėl kurios gali būti skelbiama nepaprastoji padėtis. JAV prezidentas Donaldas Trumpas žada imtis priemonių, kad dėl smarkiai pažengusios opiatų epidemijos būtų paskelbta nepaprastoji padėtis.

„Vertinant pasauliniu mastu, JAV gyvena maždaug 4 proc. planetos gyventojų. Tačiau daugiau nei ketvirtadalis mirčių nuo perdozavimo vyksta būtent JAV“, – sako LRT naujienų tarnybos užsienio naujienų redaktorė Laura Tautvaišaitė.

Pasak L. Tautvaišaitės, įprastai nepaprastoji padėtis skelbiama dėl trumpalaikių įvykių: gamtos stichijų, įvairių virusų ir pan.

„Neaišku, kaip bus elgiamasi šiuo atveju, nes tai yra ilgalaikė sveikatos problema. Ką nepaprastoji padėtis padarytų, tai sumažintų biurokratiją, būtų sudaryta daugiau galimybių stacionariam gydymui, padarytų gydymą prieinamesnį. Viskas vyktų greičiau ir lanksčiau“, – sako L. Tautvaišaitė.

Užsienio naujienų redaktorės teigimu, kalbama ne vien apie nelegalius narkotikus, bet ir apie neatsakingai gydytojų žmonėms išrašomus opiatinius preparatus.

Išsamiau – įraše.