Pasaulyje

2017.08.11 15:51

Rusija leido rodyti filmą apie caro Nikolajaus II romaną su balerina

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.11 15:51

Rusijos kultūros ministerija neatsižvelgė į Vladimiro Putino valdžiai ištikimų nacionalistų politikų raginimus neleisti rodyti filmo apie caro Nikolajaus II romaną su balerina. Filmas „Matilda“ esą tyčiojasi iš paskutinio Rusijos caro. Tačiau Kultūros ministerija sako taip nemananti ir leidžia jį rodyti, kaip ir numatyta – spalį – per bolševikų valdžios užgrobimo šimtmetį.

Ištraukų iš režisieriaus Aleksejaus Učitelio filmo „Matilda“ Rusijos auditorija spalį galėtų ir nepamatyti, jei Rusijos kultūros ministerija būtų atsižvelgusi į Čečėnijos regiono lyderio Ramzano Kadyrovo, buvusio Ortodoksų bažnyčios spaudos atstovo Vsevolodo Čaplino ir aneksuotame Krymr prokurorės pareigas anksčiau ėjusios parlamentarės Natalijos Poklonskajos raginimus filmą drausti, grindžiamus ir nacionalistų protestų akcijomis. N. Poklonskaja netgi surinko tūkstančius parašų – esą negalima rodyti filmo, niekinančio paskutinį carą Nikolajų II. Filmas apie baleriną Matildą Kšesinskają naudoja ir istoriniais šaltiniais pagrįstą pasakojimą apie balerinos romaną su Nikolajumi. Tiesa – dar prieš jam vedant ar žengiant į sostą.

Kultūros ministerijos Kino departamento vadovas Viačeslavas Telnovas pažymi, kad filmas visiškai atitinka Rusijos įstatymus.

„Kultūros ministerija atliko standartinę procedūrą. Peržiūrėjome filmą ir sutinkame, kad jis atitinka Rusijos įstatymus. Primenu, kad įstatymuose numatytas konkretus draudžiamų viešai rodyti dalykų sąrašas. Nė vieno filme neradome“, – sako V. Telnovas.

Carą Nikolajų II kartu su šeima 1918-aisiais nužudė bolševikai, valdžią Rusijoje užgrobę prieš metus spalį.

Spalį filmas ir bus rodomas Rusijos auditorijai.

Rusijos ortodoksų bažnyčia dėl kankinio mirties už ortodoksų tikėjimą yra paskelbusi carą Nikolajų II šventuoju.

Daugiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt