Pasaulyje

2017.08.11 15:30

Prancūzija dvejoja, ar kariai turėtų ir toliau patruliuoti gatvėse

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.11 15:30

Paskutinis išpuolis prieš Prancūzijos antiteroristines pajėgas sukėlė diskusijų, ar kariai turi ir toliau patruliuoti gatvėse, kai vis dažniau į juos taikosi teroristai. Kai 36-erių alžyrietis automobiliu rėžėsi į grupę patruliuojančių karių, šeši buvo sužeisti, trys iš jų sunkiai. Tai buvo šeštas išpuolis prieš karius, nuo 2015-ktųjų sausio dalyvaujančius operacijoje „Sargybinis“.

Užpuolikai į karius šaudė, puolė mačetėmis, šaukdami, jog tai daro Alacho vardu. Besikartojantys išpuoliai kelia klausimų - ar ne per didelė našta kariuomenei, operacijai „Sargybinis“, pradėtai 2015 pradžioje po išpuolio prieš satyrinį laikraštį „Charlie Hebdo“, skirti 7 tūkstančius žmonių, ar jie tinkamai parengti.

„Tai tiesa, operacija „Sargybinis“ vargina, kelia stresą. Kariai turi būti budrūs, nes patruliuojantys kariai sulaukia visuomenės palaikymo, tad grėsmės gali sulaukti iš bet kur. Saugumo patruliai turi budėti ten, kur jų tikrai reikia - stotyse, kai kuriose perėjose, ir jų skaičius, ko gero, turi būti mažesnis“, – teigia Karių teisių gynimo asociacijos prezidentas Jacques Bessy.

Tačiau paskutinė ataka surengta turtingame Paryžiaus rajone, kur jos mažiausiai buvo galima tikėtis. Kai kas sako - tokios karių grupės tampa lengvu taikiniu teroristams. Skeptikai dar primena, kad operacija „Sargybinis“ per metus kainuoja šimtus milijonų eurų. Sargybiniai patruliuoja miestų gatvėse, vietose, kur daug turistų, kur yra maldos namų.

Daugiau apie tai – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.