Pasaulyje

2017.08.11 14:41

Prie Danijos krantų nuskendo privatus povandeninis laivas, jo pilotas išgelbėtas

BNS2017.08.11 14:41

Privatus povandeninis laivas, pastatas vieno entuziasto, surinkusio lėšų per visuomeninio finansavimo projektą, nuskendo į pietus nuo Kopenhagos, bet jo savininkas ir konstruktorius, šiuo aparatu plaukęs vienas, buvo išgelbėtas, penktadienį pranešė Danijos karinės jūrų pajėgos.

Kariškiai iš pradžių buvo paskelbę, kad 40 tonų vandentalpos ir beveik 18 metrų ilgio laivas „UC3 Nautilus“ buvo „rastas plaukiantis“ į pietus nuo Kopenhagos. Vis dėlto vėliau karo laivyno atstovas Andersas Damgaardas sakė, kad laivas nuskendo ir kad Peteris Madsenas, pastatęs šį aparatą 2008 metais, buvo „paimtas į vieną mūsų laivų“.

Atstovas daugiau detalių pateikti atsisakė.

Danijos televizijos TV2 parodytame reportaže 46 metų P. Madsenas matomas išlipantis, regis, iš privataus laivo ir rodantis į viršų pakeltus nykščius.

Kol kas neaišku, kodėl povandeninis laivas nuskendo.

„Jis sakė mums, kad žurnalistas, taip pat buvęs laive, paliko jį ketvirtadienio vakarą“, – naujienų agentūrai AP sakė A. Damgaardas. Švedijos žiniasklaida nurodė, kad tas žurnalistas buvo švedas.

„Vakar laive buvo tik juodu“, – pažymėjo karinio laivyno atstovas.

Apie povandeninio laivo dingimą buvo pranešta penktadienį paryčiais. Danijos karinės jūrų pajėgos pradėjo paieškas nuo Kopenhagos iki Baltijos jūros salos. Paieškose dalyvavo du sraigtasparniai ir trys laivai.

Kariškiai taip pat paragino prie paieškų prisidėti piliečius, turinčius laivų su sonarais.

„Jis (P. Madsenas) mums sakė patyręs techninių problemų“ ir negalėjęs susisiekti radijo ryšiu, nurodė A. Damgaardas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.