Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.09 21:15

Naujas A. Navalno įrašas apie V. Putino partnerius per dieną sulaukė beveik milijono peržiūrų

BNS 2017.08.09 21:15

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas „YouTube“ tinklalapyje toliau viešina informaciją apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino artimus partnerius.

Trečiadienį vaizdo klipas, kuriame pasakojama apie milijardierių brolių Arkadijaus ir Boriso Rotenbergų, bei jų sūnų, turtą, surinko virš 900 000 peržiūrų per vieną dieną nuo paskelbimo. Tai naujausias A. Navalno „YouTube“ vaizdo įrašas, kuriuo A. Navalnas siekia atskleisti aukšto rango vyriausybės pareigūnų ir su Kremliumi susijusių magnatų esą neteisėtai įsigytus turtus.

Brolių Rotenbergų ryšiai su V. Putinu siekia septintąjį dešimtmetį, kai jie kartu treniravosi dziudo tame pačiame sporto klube. Arkadijus Rotenbergas ir jo jaunesnis brolis Borisas, Putinui atėjus į valdžią, tapo itin sėkmingais ir įtakingais verslininkais, abiems taikomos vakarų sankcijos nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Krymą.

Pasak žurnalo „Forbes“ Arkadijaus Rotenbergo turto vertė siekia 2,5 milijardo dolerių, o jo brolio – virš vieno milijardo dolerių.

A. Navalno vaizdo įraše Rotenbergai kaltinami nesąžiningai laimėję teises vykdyti pelningus valstybinius projektus, įskaitant naują dujotiekį Sibire ir tilto į Krymą statybų sandorį.

Vaizdo klipe taip pat minima „Platon“ elektroninė kelio rinkliavų sistema, prižiūrima įmonės, kurią valdo Arkadžio Rotenbergo sūnus. Dėl šio mokesčio, įvesto 2015 metais, siekiant padengti greitkeliams sunkių vilkikų padaromą žalą, protestuoja vilkikų vairuotojai visoje Rusijoje.

Vaizdo įraše matyti iš oro nufilmuotos milžiniškos Rotenbergų rezidencijos už Maskvos ir Italijoje, bei vilkikų vairuotojai besipiktinantys dėl demonstruojamų turtų.

A. Navalnas tapo žinomas dėl oficialių asmenų korupcijos tyrimų. Jo naujausias dokumentinis filmas apie tariamus premjero Dimitrijaus Medvedevo turtus, peržiūrėtas daugiau nei 24 milijonus kartų, ir prisidėjo prie virtinės protestų prieš korupciją visoje Rusijoje.

A. Navalnas pareiškė dalyvausiantis prezidento rinkimuose 2018 metų kovą, nors dėl, jo nuomone politiškai motyvuoto, kaltinamojo nuosprendžio jam neleidžiama dalyvauti rinkimuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi