Pasaulyje

2017.08.09 15:35

Vokietija ragina Š. Korėją ir JAV elgtis santūriai

ELTA2017.08.09 15:35

Šiaurės Korėjai pagrasinus smogti JAV bazei Guame, Vokietija trečiadienį paragino Kiniją ir Rusiją suvaldyti Šiaurės Korėją, rašo „Reuters“.

„Vokietijos vyriausybės tikslas – išvengti tolesnės karinės eskalacijos ir taikiai išspręsti konfliktą šiaurinėje Ramiojo vandenyno dalyje. Kinijai ir Rusijai tenka ypatinga atsakomybė daryti viską, ką jos gali, kad atkalbėtų Šiaurės Korėją nuo ėjimo eskalacijos keliu“, – sakė Vokietijos vyriausybės atstovė Ulrikė Demmer.

Tuo tarpu JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo, kad JAV atsakys „ugnimi ir įniršiu“, jeigu Pchenjano veiksmai kels grėsmę Amerikai.

Šiaurės Korėjai ir JAV svaidantis apokaliptiniais grasinimais, Vokietija taip pat paragino Šiaurės Korėją ir JAV elgtis santūriai.

„Su didžiausiu susirūpinimu stebime didėjančią retorinę eskalaciją, susijusią su Korėjos pusiasaliu. Todėl raginame visas puses susivaldyti“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Martinas Schaeferis.

Atstovas taip pat paragino tarptautinę bendruomenę iš pagrindų įgyvendinti naujausias Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos patvirtintas sankcijas Šiaurės Korėjai, ir jis pritarė JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono raginimui atnaujinti derybas su Pchenjanu, jei šis sustabdys balistinių raketų bandymus.

„Mes visi privalome ir toliau dėti diplomatines pastangas, tai vienintelis būdas užtikrinti, kad neteisėtos Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų programos grėsmė gali būti suvaldyta“, – sakė M. Schaeferis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt