Pasaulyje

2017.08.09 15:45

Irano prezidentas į du viceprezidentų postus paskyrė moteris

BNS 2017.08.09 15:45

Irano prezidentas Hassanas Rouhanis trečiadienį į du viceprezidentų postus paskyrė moteris.

Tokį sprendimą jis priėmė po to, kai diena anksčiau reformų šalininkai jį užsipuolė nepaskyrus vadovauti ministerijoms nė vienos moters.

Viena iš naujųjų prezidento pavaduotojų – Massoumeh Ebtekar, išgarsėjusi 1979 metais per įkaitų paėmimą JAV ambasadoje; tuo metu ji buvo Irano radikalių studentų atstovė. Anksčiau buvusi atsakinga už aplinkosaugą, naujojoje H. Rouhani administracijoje ji rūpinsis moterų reikalais.

Tuo tarpu Laya Joneydi tapo Irano viceprezidente teisės reikalams.

Be to, specialiąja prezidento patarėja piliečių teisių klausimais buvo paskirta Shahindokht Mowlaverdi.

Per savo ankstesnę kadenciją H. Rouhani turėjo tris viceprezidentes. Jam dar reikia surasti kelis pavaduotojus, tačiau neaišku, ar į šiuos postus pretenduos daugiau moterų.

Antradienį paskelbus naujojo ministrų kabineto sudėtį prezidento sąjungininkai iš reformų šalininkų stovyklos ėmė griežtai kritikuoti H. Rouhani, kad nė vienai ministerijai nevadovaus moteris. Pasak reformistų, prezidentas pasidavė valdžios spaudimui.

Nuosaikių pažiūrų H. Rouhani gegužę pasiekė įtikinamą rinkimų pergalę, rinkėjams parėmus jo pastangas atkurti ryšius su Vakarais ir pažadus užtikrinti pilietines laisves.

Vis dėlto antrą kadenciją pradėjusiam prezidentui tenka sunki užduotis vykdyti pažadus dėl reformų ir kovoti su parlamente tvyrančiomis konservatyviomis nuotaikomis.