Naujienų srautas

Pasaulyje

2017.08.08 16:59

Rusijoje teis buvusį šalies ministrą

Maskvoje antradienio rytą prasideda buvusio ūkio ministro Aleksejaus Uliukajevo teismas. Tai pirmas kartas šių laikų Rusijos istorijoje, kai ministras teisiamas dėl didelio masto kyšio.

Pernai lapkritį jis suimtas, kai paėmė 2 milijonus dolerių, bet oficiali versija iškart sulaukė abejonių dėl daugelio nelogiškumų, kurie, pasak kritikų, slepia oligarchų kovą užkulisiuose.

A. Uliukajevas suimtas lapkričio viduryje su įkalčiais – dviem milijonais dolerių. Antradienį Maskvos teisme prasidės parengiamieji posėdžiai, per kuriuos paaiškės, ar procesas bus atviras, ar uždaras.

Valdžia giriasi, kad ministro suėmimas, pirmasis šalyje po Sovietų Sąjungos žlugimo, rodo kovą su korupcija, bet kritikai sudvejojo tuo.

Prieš ketverius metus paskirtas į postą A. Uliukajevas buvo laikomas vienu liberalesnės ekonominės politikos atstovų, ir niekad nebuvo siejamas su korupcija. Jis neturėjo politinių ambicijų, tik kantriai įtikinėjo užsienio investuotojus, kaip verta grįžti į nuosmukio ir sankcijų kamuojamą Rusiją.

Kaltinimai dėl turto prievartavimo ir kyšio ėmimo stambiu mastu netikėti buvo daugeliui, juolab kad jį daugiau kaip metus sekė saugumas.

Išsamiau – Vykinto Pugaučiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi