Pasaulyje

2017.08.07 22:26

„Renault“ didins automobilių gamybą Irane

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.07 22:26

Vakarų sankcijų atsikratęs Iranas pasirašė 660 mln. eurų vertės susitarimą su prancūzų automobilių gamintoja „Renault“. Pagal jį Irane papildomai bus gaminama dar 300 tūkst. „Renault“ automobilių. Per metus – iš viso apie pusę milijono.

Prancūzijos automobilių gamintojai turėtų padėti Iranui pagal automobilių gamybos mastus prasiveržti tarp pasaulio lyderių. Tokio stambaus sandorio su Iranu prancūzų automobilių gamintojas „Renault“ dar neturėjo. Bendrovė sugebėjo išlaviruoti net per Vakarų sankcijas dėl branduolinio ginklavimosi. Ji Irane toliau gamino apie 200 tūkstančių automobilių, nors artima konkurentė „Peugeot-Citroen“ buvo priversta pasitraukti.

Kai prieš dvejus metus Iranas Vakarams įrodė taikų branduolinės programos pobūdį ir atsikratė sankcijų „Peugeot-Citroen“ grįžo, o „Renault“ dabar sutarė gamybą didinti iki pusės milijono automobilių per metus. Daugiausia bus gaminama „Duster“ ir „Symbol“ modelių.

Iš pradžių „Renault“ delsė, nerimaudama dėl kokybės, nes Iranas reikalavo dalis imti iš iranietiškų gamyklų. Galiausiai nusileido sutikusi iš iranietiškų dalių rinkti bent 40 proc. savo automobilių.

„Pastatysime visiškai naują ir modernią variklių gamyklą. Automobilių dalys taip pat bus gaminamos šalyje, jas bus galima tiekti visiems „Renault“ automobiliams“, – teigė Irano pramonės ministras Mohammadas Reza Nematzadehas.

Pernai į Iraną grįžusi „Peugeot-Citroen“ sutarė per metus gaminti 400 tūkst. modelių. Prancūzų automobilių gamintojai – pagrindinė Irano viltis siekiant pakelti metinę automobilių gamybą nuo 1,3 mln. iki 3 mln. po septynerių metų. Tada Iranas jau lenktų visas Europos šalis, išskyrus Vokietiją. Daugiausia automobilių per metus – 28 mln. – gamina Kinija. Jungtinės Valstijos ir Japonija – atitinkamai po 12 ir 9 milijonus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt