Pasaulyje

2017.08.07 11:40

R. Tillersonas: Rusijos kišimasis į JAV rinkimus sukėlė „rimtą nepasitikėjimą“

BNS 2017.08.07 11:40

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pirmadienį pareiškė, kad per susitikimą su Rusijos diplomatijos vadovu Sergejumi Lavrovu šiam pasakė, jog Maskvos kišimasis į Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus sukėlė „rimtą nepasitikėjimą“ tarp jų šalių.

„Rusijos kišimasis į rinkimus tikrai buvo rimtas incidentas. Kalbėjomės apie tai per savo vakarykštę diskusiją su ponu Lavrovu“, – žurnalistams sakė JAV valstybės sekretorius.

„Be to, bandžiau padėti jam suprasti, koks tai buvo rimtas incidentas ir kaip smarkiai tai sugadino santykius tarp ... Amerikos ir Rusijos žmonių; kad tai sukėlė rimtą nepasitikėjimą ir kad mes paprasčiausiai turime rasti būdą, kaip su tuo susidoroti“, – pridūrė jis.

Rusija savo ruožtu kategoriškai neigia JAV žvalgybos agentūrų patvirtintus pranešimus, jog ji bandė pakreipti praėjusių metų prezidento rinkimus respublikono Donaldo Trumpo naudai.

D. Trumpas tokius kaltinimus bando sumenkinti, tačiau besitęsiantis skandalas dar labiau pablogino ir šiaip įtemptus dvišalius santykius su Maskva.

Po Maniloje įvykusio susitikimo su S. Lavrovu R. Tillersonas teigė taip pat perspėjęs kolegą, kad Vašingtonas dar svarsto, kaip atsakyti į Kremliaus sprendimą reikalauti sumažinti JAV diplomatinio korpuso darbuotojų Maskvoje skaičių.

Neseniai Rusijos vadovas Vladimiras Putinas nurodė, kad Vašingtonas iki rugsėjo 1-osios savo diplomatinių atstovybių darbuotojų skaičių turi sumažinti iki 455 žmonių. Tai yra, jų turi likti tiek pat, kiek Jungtinėse Valstijose dirba Rusijos diplomatinio korpuso darbuotojų ir jų pagalbininkų.

„Užsienio reikalų ministrui pasakiau, kad dar nepriėmėme sprendimo, kaip reaguosime į Rusijos reikalavimą sumažinti JAV diplomatinių darbuotojų skaičių“, – teigė R. Tillersonas.

„Uždaviau jam kelis patikslinančius klausimus, kad paaiškintų logiką, slypinčią už mūsų gautos diplomatinės notos, bet pasakiau jiems, kad atsakysime iki rugsėjo 1-osios“, – pridūrė jis.