Pasaulyje

2017.08.07 09:22

Madeiroje dėl smarkių vėjų atšaukta dešimtys skrydžių

BNS 2017.08.07 09:22

Portugalijos kurortinėje Madeiros saloje dešimtys skrydžių sekmadienį buvo atšaukti dėl smarkių vėjų, todėl tūkstančiams žmonių teko keisti savo kelionių planus, pranešė oro uosto pareigūnai.

Atšaukti 24 skrydžiai iš Madeiros Cristiano Ronaldo oro uosto ir dar 24 atvykstantys reisai, nurodė Portugalijos oro uostų valdyba ANA.

Šis sutrikdymas paveikė apie 5,5 tūkst. keleivių, visuomeninei televizijai RTP sakė ANA atstovas oro uoste netoli Madeiros pagrindinio miesto Funšalio.

Šeši skrydžiai buvo nukreipti į kaimyninę Porto Santo salą, o jų keleiviai į Madeirą atplukdyti laivu, pridūrė atstovas.

Keleiviai oro uoste laukė ilgose eilėse, tikėdamiesi gauti informacijos, arba sėdėjo ant sausakimšos salės grindų, laukdami naujienų.

Daugelis skundėsi, kad jiems buvo pasiūlyta išskristi reisais šios savaitės pabaigoje.

Madeirą, esančią Atlanto vandenyne maždaug už tūkstančio kilometrų į pietvakarius nuo Lisabonos, užgriuvo smarkus vėjas; jo gūsių greitis siekė 75 km per valandą, nurodė nacionalinė meteorologijos agentūra.

Prognozuojama, kad vėtra aprims tik pirmadienio popietę.

Kaip teigia pilotai, Madeiros oro uostas yra vienas sudėtingiausių nutūpti Europoje. Tūpimo takas yra arti kalnų; dalis jo įrengta buvusiame paplūdimyje ant estakados, iškilusios virš vandenyno.

Šiais metais Madeiros oro uostas buvo pervadintas Madrido „Real“ futbolo klubo žvaigždės Cristiano Ronaldo, gimusio šioje saloje, vardu.